Twórca Alan Wake chce stworzyć “szaloną, wysokobudżetową grę RPG”

Alan Wake 2
Newsy

Dopiero co na rynku ukazał się Alan Wake 2, a jeden z twórców gry zaczął snuć plany o swojej grze marzeń. Sam Lake wyznał, że chciałby stworzyć wysokobudżetową, szaloną grę RPG w gotyckich klimatach. Gotyk to prawie jak Gothic, dlatego fani gier z naszej szerokości geograficznej powinni trzymać kciuki za ten projekt. Co by nie mówić, deweloperzy z Remedy potrafią w mroczne scenerie…

Alan Wake, ale z mieczem i gotykiem

Sam Lake, czyli dyrektor kreatywny Remedy, jest ostatnio na ustach niemal całej branży gier wideo. Nic dziwnego, wszak jego studio ma za sobą premierę wyczekiwanej gry Alan Wake 2. W świecie interaktywnej rozrywki nie ma jednak czasu na przerwę, czego sam zainteresowany dowiódł za sprawą niedawnej wypowiedzi. Wyznał on, że marzy mu się stworzenie iście nietypowej gry.

Chodzi o mroczne, szalone i wysokobudżetowe RPG w gotyckich klimatach. Wyjątkowa i wciągająca gra fantasy miałaby stanowić niejako ukoronowanie wielu lat w branży twórcy, który ma przecież w portfolio wiele świetnych gier — ba, jego twarz posłużyła za facjatę samego Max’a Payne’a, a to i tak jeden z wielu przykładów.

Lake stwierdził, że może to będzie pomysł na jego emeryturę, albo tuż przed nią. Tak czy inaczej, na razie on jak i współpracownicy będą mieć ręce pełne roboty. Premiera przygód Alana Wake’a za nami, jednak twórcy zapowiedzieli stworzenie dwóch płatnych (a więc i sporych) rozszerzeń fabularnych do tej wyczekiwanej i dobrze przyjętej gry. Czy mieliście już okazję zagrać w ten tytuł?

Recenzje nie pozostawiają złudzeń. To jeden z największych tegorocznych hitów, a konkurencja jest przecież niemała.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie