TOP 5 darmowych gier na PlayStation 5. Dla tych, których ciągnie do RPG

darmowe gry rpg PS5
PG Exclusive Publicystyka

Darmowe gry RPG na PS5 istnieją, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Sprawdź nasze propozycje zanim niepotrzebnie wydasz pieniądze.

Pewna legenda głosi, że w sklepie PSN są jakieś niezłe gry RPG za darmo. Czy to prawda? Jak sami dobrze wiecie, w każdej najbardziej zwariowanej historii jest choćby fragment mający pokrycie w rzeczywistości. Aby dowieść Wam, że można grać na PS5 bez wydawania pieniędzy, udałem się w najmroczniejsze zakątki katalogu Sony i wyciągnąłem stamtąd najlepsze produkcje. Oto one…

Darmowe gry RPG na PS5 – nie czekaj tylko dodaj do konta!


Genshin Impact

Skradzione pomysły czy jednoznaczne podobieństwa. To w przeszłości rzucano pod adresem Genshin Impact. Gdy obok niej postawimy ekskluzywną produkcję Nintendo, Legend of Zelda: Breathe of the Wild, to faktycznie w powyższych słowach dostrzeżemy sporo prawdy. Najbardziej przez wzgląd na zbliżoną oprawę graficzną, stylizowaną na azjatycką animację. Ale czy to źle, że trzeciosobowe RPG wzoruje się na jednej z najlepszych gier w swoim gatunku? Myślę, że po dodaniu gry do biblioteki, każdy będzie bardziej szczęśliwy niż zły, że może wsiąknąć w ten kolorowy i bogaty w treść świat, i to zupełnie za darmo. O czym powinniście też wiedzieć, Genshin w jednym aspekcie rozgrywki jest nawet lepszy od Zeldy – walczyć, zwiedzać i poznawać fabułę można samodzielnie lub w trybie kooperacji.


Dauntless

Możliwe, że już raz natknęliście się na Dauntless w trakcie sprawdzania naszego ogólnego rankingu darmowych gier PS4. Obecność gry również w tym zestawieniu świadczy tylko o tym, że to naprawdę przyzwoite RPG akcji. Jego zaletą jest z pewnością niski próg wejścia, rozumiany jako prostota w odniesieniu do aspektów rozwijania postaci, mechaniki walki z potworami czy reguł rządzących w rozgrywce kooperacyjnej. Twórcy gry ograniczyli linię fabularną do minimum, dzięki czemu nie trzeba skupiać się na wątkach i relacjach postaci jak w tytułach AAA, a od razu możemy wejść w skórę łowcy potworów i urządzić sobie igrzyska.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie