TOP 10 gier multiplayer idealnych na imprezę

top 10 gier kanapowych
PG Exclusive Publicystyka

Domówka tuż tuż, a Ty nie wiesz jak zabawiać zaproszonych gości? Rozwiązaniem będą najlepsze gry kanapowe, które masz na wyciągnięcie ręki.

Możecie mówić co chcecie, ale impreza nie zawsze musi kończyć się na długich rozmowach, wpatrywaniu w oczy bądź podtapianiu śledzia w literatce. Idąc z duchem czasu, czy nie lepiej zainwestować w dobre gierki do wspólnej zabawy? Wiadomo, że wszystko zależy od towarzystwa, ale gry kanapowe to zawsze dobry wybór, bo potrafią zbliżyć, rozbawić i wprowadzić pozytywny nastrój nawet wśród największych sztywniaków. Jeśli właśnie tego Wam trzeba, trafiliście w dobre ręce. Oto proponowane gry, które uważam za najlepsze w swoim rodzaju.

Najlepsze gry kanapowe – ranking gier do kooperacji i rywalizacji


10. Keep Talking and Nobody Explodes

Na imprezie domowej siada nastrój, a goście powoli zastanawiają się nad ucieczką? Nie zwlekaj i zainstaluj Keep Talking and Nobody Explodes. Gra natychmiast wprowadzi bombową atmosferę i to dosłownie, bowiem mamy w niej rozbrajać ładunki wybuchowe. W przeciwieństwie do wielu produkcji kooperacyjnych, tutaj tylko jedna osoba ma mieć podgląd na ekran gry, krok po kroku delikatnie obchodzić się z mechanizmami, wprowadzać hasła, przecinać przewody łączące części elektroniczne od zapalnika. Natomiast reszta graczy ma korzystać z elektronicznej lub wydrukowanej instrukcji, aby wytłumaczyć saperowi, co musi zrobić, aby zatrzymać zegar tykającej bomby.


9. Frantics

Jeśli wolicie spędzić czas na rywalizacji i macie konsolę PlayStation, to warto sięgnąć po Frantics. Niby jedna gra, a mieści w sobie różnorodną rozgrywkę – oferuje aż 15 konkurencji z pogranicza gatunku zręcznościówki i gry logicznej. Między innymi jest bieg z przeszkodami, Battle Royale na lodzie, wyścig spadochroniarzy, skoki na krzesłach. Każde wyzwanie okraszone jest lekkim humorem i co ważne, rozgrywka jest bajecznie prosta. Podczas zabawy bardziej liczy się przebiegłość, dobre planowanie ruchu postacią, aniżeli refleks. Wynika to również z tego, że naszych bohaterów kontrolujemy z pomocą smartfonów.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie