Tomb Raider I-III Remastered wygląda o niebo lepiej od oryginałów. Lara wyraźnie odmłodniała

Tomb Raider I-III Remastered - Polak stworzył nowy model Lary | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

W internecie pojawiło się porównanie remastera Tomb Raider I-III z oryginalnymi grami. Szczerze mówiąc, zmiany są naprawdę spore.

Niedawno oficjalnie potwierdzono remaster pierwszych części kultowej serii Tomb Raider. Towarzyszący zapowiedzi zwiastun nie wyglądał szczególnie imponująco pod względem grafiki, ale nie ma się co dziwić – mówimy o remasterze, a nie o remake’u. Nie ma więc sensu spodziewać się “nowoczesnej” oprawy, choć trzeba przyznać, że skala zmian jest spora.

Tomb Raider I-III Remastered wygląda o wiele lepiej

W internecie pojawiło się porównanie oryginalnych gier z fragmentami ze zwiastuna remastera. Na pierwszy rzut oka widać gigantyczną różnicę w projekcie samej Lary – nie jest już kanciastą sylwetką, a faktycznie przypomina człowieka. I do tego baPrzerdzo mocno wygląda jak Lara ze szkiców koncepcyjnych czy okładek oryginalnych gier.

Tego samego nie można powiedzieć o choćby otoczeniu. Oczywiście mapy i obiekty zostały odświeżone, ale nie w aż tak zauważalnym stopniu. Mimo wszystko tekstury są o wiele bardziej bogate w detale. W terenie widać zaś sporo dodatkowych atrakcji, jak choćby gęstszą trawę czy drzewa. Jak na remaster jest więc naprawdę solidnie.

Przede wszystkim ciekawi mnie, jak będzie prezentowało się to wszystko, jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Sterowanie powinno więc zostać dostosowane pod dzisiejsze standardy. Liczę, że i to się uda, bo graficznie jest faktycznie imponująco. Remaster kolekcji Tomb Raider zadebiutować ma 14 lutego 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie