Tomb Raider I-III Remastered nawet w 120 fpsach w natywnym 4K na PS5. Genialna poprawa

Tomb Raider I-III Remastered działa na PS5 w 120 fps i 4K | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Gracze PS5 mają kolejny argument, aby zagrać w Tomb Raider I-III Remastered. Po najnowszej aktualizacji, gra działa nawet w 120 fpsach i to w 4K!

Tomb Raider I-III Remastered to świetna kolekcja odświeżonych trzech pierwszych części przygód popularnej i uwielbianej pani archeolog. Co więcej, nowy model Lary Croft stworzył Polak, a efekt jest naprawdę zachwycający. Teraz wręcz jeszcze bardziej na PS5!

Tomb Raider I-III Remastered w 120 fps i 4K!

Zestaw dostał kolejną aktualizację, która tym razem skupiła się na eliminacji różnych błędów i poprawek jakości. Twórcy na stronie produkcji informują o dorzuceniu do gry “zagubionych” gdzieś tekstur w HD. Do tego poprawiono oświetlenie, znikające tekstury zależne od pozycji kamery czy sprawiono, aby rzeczy do podniesienia były lepiej widoczne w ciemnych pomieszczeniach. No, detale – można byłoby pomyśleć.

Nic bardziej mylnego! Gracze sami rozpracowali łatkę, bo ku ich zdziwieniu okazało się, że gra działa teraz znacznie lepiej na PS5! Tomb Raider I-III Remastered dostało pełne wsparcie nawet do 120 klatek na sekundę, przy zachowaniu natywnej rozdzielczości 4K. Ja wiem, że to remaster, a same gry są stare jak świat (nie no, bez przesady), ale to i tak genialna atrakcja dla wszystkich tych, którzy chcieliby powrócić do kultowej serii.

Na Reddicie gracze podkreślają, że tytuł ten działa znacznie lepiej. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał 120 fpsów, trzeba posiadać złącze HDMI 2.1 w telewizorze. W przeciwnym wypadku niestety zostanie przy 60 klatkach w 4K lub 120 fpsach, ale przy rozdzielczości 1440p.

Atrakcja jest tym bardziej istotna, że wersja na PC i Xbox Series X oferowała to jeszcze od premiery. Twórcy musieli więc nieco podłubać przy edycji na sprzęt Sony, aby wszystko działało, jak należy. Gracze jednak mogą być zachwyceni.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie