The Walking Dead w wersji pinball? Do tego z “moralnymi wyborami”

Pierwszy sezon gry przygodowej o żywych trupach zostanie przełożony na stół do pinballa. Nie będzie to jednak zwykłe odbijanie piłeczki.

Ma być oryginalnie. Za projekt odpowiadają panowie z  Zen Studios, którzy obiecują, że zostaniemy poprowadzeni przez pełną dramatów fabułę każdego z pięciu odcinków, które przeżywaliśmy w grze The Walking Dead.

Trudno uwierzyć, jak zostanie to rozwiązane, ale podczas pinball’owej rozgrywki czekają nas liczne wybory moralne. Będziemy decydować, kto z naszej ekipy przeżyje, a kto nie doczeka poranka. Będziemy rozwiązywać problemy, dbać o morale w grupie, szukać żywności, zaopatrzenia oraz różnych narzędzi.

Stół, po którym ma toczyć się srebrna kulka, będzie odzwierciedleniem znanych z przygodowej wersji gry lokacji. Zobaczymy m.in. domek na drzewie Clementine, aptekę w Macon i ulice Savannah. W klimat wprowadzą nas z kolei oryginalne dialogi.

The Walking Dead Pinball – kto by się spodziewał?

Twórcy zapewniają, że stół z żywymi trupami pojawi się na rynku jeszcze tego lata. Jako platformy wskazują PC, urządzenia mobilne oraz szeroki wachlarz konsol.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.