The Last of Us pojawiło się w Uncharted 4. Przygotowania do dwójki?

Najnowsze przygody Nathana Drake’a zawierają ciekawe easter eggi.

Kto miał do czynienia z The Last of Us, z pewnością oczekuje kolejnej części tej świetnej gry. Studio Naughty Dog po premierze Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie miało trochę więcej wolnego czasu i już nie raz sugerowało, że być może poświęci go na przygotowanie The Last of Us 2.

Tymczasem gracze odnajdują w Uncharted 4 coraz to nowsze easter eggi, m.in. takie, które nawiązują właśnie do The Last of Us. Pierwszym znaleziskiem jest zawieszka z symbolem, który fani TLoU na pewno skojarzą. Na odwrocie wygrawerowano natomiast słowo Druckley, stanowiące kombinację nazwisk twórców zarówno Uncharted 4 jak i The Last of Us (Neil Druckmann oraz Bruce Straley). Jak wygląda naszyjnik i gdzie go znaleźć? Prezentuje to poniższy filmik.

Na drugim materiale zobaczycie z kolei (baz spoilerów) jeszcze ciekawszego easter egga. To plakat mogący zwiastować coś, co otrzyma nazwę The Last of Us: American Daughters. Nowa gra? Sądząc po logo w prawym dolnym rogu postera raczej będziemy mieli do czynienia z komiksem. Dark Horse Comics wypuściło już przecież The Last of Us: American Dream, którego akcja dzieje się jeszcze przed historią, którą przeżyliśmy w grze.

Plakat The Last of Us: American Daughters pokazuje młodą dziewczynę w ciąży z maską przeciwgazową na twarzy (czyżby Ellie?). Niewykluczone, że jest to właśnie okładka przyszłego komiksu, który przedstawi całkowicie nową przygodę serii.

Kto wie, może taki komiks byłby wypuszczony przy okazji promocji gry The Last of Us 2, czego z całego serca sobie i Wam życzymy. To przecież nie może się skończyć na jednej grze!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.