The Last of Us świętuje. Metacritic przedstawia Gry Dekady oraz Gry Roku 2019

0 komentarzy

Naughty Dog ma powody do zadowolenia – według zestawienia serwisu Metacritic, The Last of Us jest najlepszą grą ostatniego dziesięciolecia. Na dalszych miejscach The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Wiedźmin 3.

Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok i jednocześnie nową dekadę, zatem jest to dobry moment, by na chwilkę przystanąć i spojrzeć wstecz. A tam dziesiątki wspaniałych gier i jeszcze więcej średniaków oraz pompowanych hype’m hitów/crapów. Tutaj skupimy się jednak na „najlepszych zawodnikach”, których wyłonił Metacritic.

Gry Dekady – TOP 10

Tutaj debeściakiem okazał się tytuł The Last of Us od studia Naughty Dog, który zadebiutował w 2013 roku na PlayStation 3, a następnie został zremasterowany na PS4, co miało miejsce rok później. Ciekawe, że tak starutka produkcja przebiła tytuły, które pojawiły się później, w pełni rozkwitu konsol obecnej generacji. Jak widać, Niegrzeczne Psy nie mają sobie równych w snuciu interesującej fabuły.

Drugie miejsce to już nieco nowszy tytuł – The Legend of Zelda: Breath of the Wild, wydany w 2017 roku na Nintendo Wii U oraz Nintendo Switch. Zelda to klasa sama w sobie, a Breath of the Wild z pewnością jest jedną z gier, dla których po prostu warto kupić konsolę od Big N.

No i na trzecim miejscu „nasz” Wiedźmin 3 Dziki Gon. Gra z 2015 roku (w 2019 wydana na Switch) to jedna z największych polskich perełek. Oby studio CD Projekt RED odniosło podobny sukces z Cyberpunk 2077 i po ogarnięciu dodatków do tej gry wzięło się jak najprędzej za… kolejnego Wiedźmina!

Gry Dekady

Gry Roku 2019 – TOP 15

Tutaj największe laury zbiera Resident Evil 2 Remake – na odświeżone zombiaki głosowało 2,088 użytkowników serwisu Metacritic. Na drugiej pozycji Sekiro: Shadows Die Twice z wynikiem 1,813 głosów, a podium zamyka Death Stranding, które wybrało 1,298 graczy. Ciekawe, że tytuł od Hideo Kojimy zdobył większe uznanie wśród graczy niż wśród recenzentów. Wiele lepiej ocenianych gier zajęło w rankingu dalsze pozycje.

Gry Roku 2019

Dajcie znać, jakie gry dla Was są tymi najlepszymi!

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się