The Last of Us świętuje. Metacritic przedstawia Gry Dekady oraz Gry Roku 2019

The Last of Us świętuje. Metacritic przedstawia Gry Dekady oraz Gry Roku 2019
Newsy PC PS4 Switch Wii U XOne

Naughty Dog ma powody do zadowolenia – według zestawienia serwisu Metacritic, The Last of Us jest najlepszą grą ostatniego dziesięciolecia. Na dalszych miejscach The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Wiedźmin 3.

Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok i jednocześnie nową dekadę, zatem jest to dobry moment, by na chwilkę przystanąć i spojrzeć wstecz. A tam dziesiątki wspaniałych gier i jeszcze więcej średniaków oraz pompowanych hype’m hitów/crapów. Tutaj skupimy się jednak na „najlepszych zawodnikach”, których wyłonił Metacritic.

Gry Dekady – TOP 10

Tutaj debeściakiem okazał się tytuł The Last of Us od studia Naughty Dog, który zadebiutował w 2013 roku na PlayStation 3, a następnie został zremasterowany na PS4, co miało miejsce rok później. Ciekawe, że tak starutka produkcja przebiła tytuły, które pojawiły się później, w pełni rozkwitu konsol obecnej generacji. Jak widać, Niegrzeczne Psy nie mają sobie równych w snuciu interesującej fabuły.

Drugie miejsce to już nieco nowszy tytuł – The Legend of Zelda: Breath of the Wild, wydany w 2017 roku na Nintendo Wii U oraz Nintendo Switch. Zelda to klasa sama w sobie, a Breath of the Wild z pewnością jest jedną z gier, dla których po prostu warto kupić konsolę od Big N.

No i na trzecim miejscu „nasz” Wiedźmin 3 Dziki Gon. Gra z 2015 roku (w 2019 wydana na Switch) to jedna z największych polskich perełek. Oby studio CD Projekt RED odniosło podobny sukces z Cyberpunk 2077 i po ogarnięciu dodatków do tej gry wzięło się jak najprędzej za… kolejnego Wiedźmina!

Gry Dekady

Gry Roku 2019 – TOP 15

Tutaj największe laury zbiera Resident Evil 2 Remake – na odświeżone zombiaki głosowało 2,088 użytkowników serwisu Metacritic. Na drugiej pozycji Sekiro: Shadows Die Twice z wynikiem 1,813 głosów, a podium zamyka Death Stranding, które wybrało 1,298 graczy. Ciekawe, że tytuł od Hideo Kojimy zdobył większe uznanie wśród graczy niż wśród recenzentów. Wiele lepiej ocenianych gier zajęło w rankingu dalsze pozycje.

Gry Roku 2019

Dajcie znać, jakie gry dla Was są tymi najlepszymi!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie