The Last of Us 2 – animator Naughty Dog zachwycony. Czekałem lata, by zobaczyć coś takiego w grach

Naughty Dog daje nam do zrozumienia, że animacja w The Last of Us 2 przejdzie najśmielsze oczekiwania.

Jonathan Cooper, animator pracujący nad The Last of Us 2, zamieścił na Twitterze niejasny wpis, w którym przeprasza za enigmatyczność, lecz musi się z nami podzielić jednym spostrzeżeniem.

Trudno mi zaimponować, ale dzisiaj Michal Mach [Gameplay Animator TLoU 2] zrobił coś, co chciałem oglądać w grach od lat i efekt wygląda lepiej niż kiedykolwiek mogłem sobie wyobrazić – pisze Jonathan Cooper.

Oczywiście nie wiemy o co chodzi, lecz takie tweety dewelopera jeszcze bardziej podkręcają hype przed premierą, która nie wiadomo kiedy nastąpi. Informacje dotyczące The Last of Us 2 nadal są skrywane za żelazną kurtyną, łącznie z datą premiery, która jest spodziewana w 2019 roku, choć ostatnie ogłoszenie Naughty Dog może świadczyć, że jednak poczekamy trochę dłużej. Deweloper nie wypowiada się na ten temat, zatem wszystkie wieści, jakie możemy znaleźć w internecie na temat premiery TLoU 2, to tylko poszlaki i spekulacje.

Naughty Dog już pokazało, że animacja w TLoU 2 wbije się na następny poziom. Zapewne pamiętacie pocałunek Ellie z koleżanką, który widzieliśmy w gameplay’u The Last of Us 2 z czerwca ubiegłego roku. Deweloper tłumaczył, że nagranie tej intymnej sceny, by była aż tak realistyczna, kosztowało wiele wysiłku. Scena była kręcona partiami przez kilka dni. Aby uchwycić ekspresję Ellie, Naughty Dog opracowało bardziej zaawansowane metody wychwytywania mimiki twarzy i stworzyło bardziej skomplikowane zestawy motion capture, które odpowiadają za rejestrowanie twarzy aktorów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: