[The Game Awards 2014]. A to ci niespodzianka. Nadciąga nowy King’s Quest!

Mamy nawet nowy zwiastun.

Seria King’s Quest to bardzo znana marka lat 80. i 90. Twórcy w studiu Sierra stawiali wtedy przede wszystkim na elementy przygodowe i to właśnie z tego słynęła cała seria King’s Quest. Niestety studio Sierra przechodziło trudne chwile mniej więcej 10 lat temu, borykając się z problemami finansowymi. Od tego czasu nie widzieliśmy żadnej nowej gry spod znaku King’s Quest.

W 2002 Sierra On-Line oficjalnie oświadczyła o zmianie nazwy na Sierra Entertainment, Inc. Dwa lata później niestety nastąpiły kolejne cięcia finansowe i zwolnienia pracowników. Zamknięte zostały biura w Bellevue, w sumie pracę straciło około 350 osób. Po bardzo złym przyjęciu przez fanów Sierry przeprowadzonych cięć, Vivendi ogłosiło, że nazwa firmowa i logotyp Sierra wciąż będą używane na produktach Vivendi Games. W roku 2006, Sierra została odbudowana z nowym zespołem zarządzającym na czele z Markiem Tremblayem. Z kolei w roku 2007 nastąpiło połączenie się Activision i Vivendi Games (a tym samym Sierra Entertainment) w jedną wytwórnię – Activision Blizzard.


Teraz pod marką Sierra Games powstaje całkiem nowy King’s Quest. Będzie to gra przygodowa ze współczesną grafiką, całkiem nowa, a nie zremasterowana wersja starej produkcji. Ze zwiastuna wynika, że gra zmierza na PC, PS3, PS4, Xboksa 360 oraz Xboksa One. Zobaczcie poniższy zwiastun i dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet