Gracze są wniebowzięci nową premierą w Xbox Game Pass. Bije rekordy sprzedaży nawet na Steam

Xbox Game Pass z trzema kultowymi grami do pobrania
Newsy PC XOne

Niedawno ukazało się Forspoken, ale okazuje się, że potencjalny hit od Square Enix wcale hitem nie jest. Tym z kolei zostało Hi-Fi Rush, dostępne także w… Xbox Game Pass.

Square Enix i PlayStation miało wielkie i ambitne plany związane z Forspoken, które okazało się ostatecznie dość „średnią” grą. Oceny i sprzedaż mówią swoje – nie ma wielkiego hitu. Na prowadzenie wyszła jednak inna, niespodziewana premiera i to od weteranów survival horrorów!

Xbox Game Pass ma kolejny wielki hit

O nagłym debiucie Hi-Fi Rush pisaliśmy już wcześniej. Wtedy też zaznaczałem, że tytuł dostępny jest nie tylko na Epic Games Store czy Steam, ale również w ofercie Xbox Game Pass (oraz PC Game Pass). Nikt chyba nie podejrzewał, że niepozorna gra okaże się większym hitem od Forspoken, wokół którego przed premierą było tyle szumu. Teraz mamy dowód na to, że nawet miliony, które pójdą na marketing, niekoniecznie zagwarantują dobrą sprzedaż. Można też reklam nie robić wcale i po prostu… wydać dopracowaną grę, którą wzajemnie zaczną polecać sobie gracze.

Mówię tu oczywiście o Hi-Fi Rush, czyli grze od Tango Gameworks – studiu Shinjiego Mikami, który wydał na świat m.in. serię Resident Evil i The Evil Within. W dorobku tych twórców, oprócz TEW, znajdziemy również GhostWire: Tokyo. Straszno więc jest, ale Hi-Fi Rush jest czymś zupełnie innym. To dynamiczna zręcznościowa gra akcji w stylizowanej grafice, która łączy walkę z przeciwnikami z grą rytmiczną. Brzmi szalenie, ale jest w tym chyba metoda, bo gracze tytuł ten dosłownie pokochali.

Wedle danych sprzedażowych SteamDB, na szczycie rankingu jest obecnie m.in. Hogwarts Legacy (pre-ordery), Dead Space Remake czy FIFA 23. Na ósmym miejscu znajdziemy jednak Hi-Fi Rush – grę, która, podkreślmy, nie była szeroko reklamowana, wyszła nagle i można w nią grać w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Mimo to na Steam sprzedaje się wyśmienicie. Niedawno debiutujące Forspoken nie znalazło się nawet w zestawieniu top 100 pozycji. Oczywiście jest w tym zasługa także cen (i wymagań sprzętowych na PC…). Hi-Fi Rush kosztuje „jedynie” 129 zł, a Forspoken to wydatek aż 339 zł. Warto jednak zaznaczyć, że to tytuł od Tango Gameworks ma obecnie „przytłaczająco pozytywne” opinie na platformie Valve. Forspoken? No cóż – „mieszane”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie