TES: Legends trafi na telefony komórkowe, a teraz premiera pełnej wersji PC!

Bethesda zdradza plany na przyszłość dla swojej karcianki.

Deweloper informuje, że beta testy The Elder Scrolls: Legends własnie się zakończyły i tytuł jest już dostępny w ostatecznej wersji na komputerach PC. W odpowiedzi na liczne głosy ze strony społeczności ogłoszono również, że produkcja wyląduje na urządzeniach przenośnych!

The Elder Scrolls: Legends będzie niedługo dostępne na następujących platformach:

  • iPad – 23 marca
  • Tablety z Androidem – kwiecień
  • Mac OS – maj
  • Telefony komórkowe – lato

Jeśli grasz obecnie na PC lub zamierzasz zapoznać się z grą na PC, wszystkie twoje dane i talie zostaną przeniesione, kiedy dokonasz migracji na dowolne z wymienionych powyżej urządzeń – zapewnia Bethesda. Dowiedzieliśmy się również, że oprócz comiesięcznych wydarzeń oraz aktualizacji, The Elder Scrolls: Legends otrzyma większe dodatki i urozmaicenia związane z rozgrywką.

Na początek duża aktualizacja dotycząca kampanii fabularnejUkazujący się 5 kwietnia „Upadek Mrocznego Bractwa” to zupełnie nowa opowieść z nową zawartością PvE. To ponad 20 misji na trzech różnych mapach – i ponad 40 nowych kart. Nabywcy Upadku Mrocznego Bractwa otrzymają również dodatkową premię w postaci wierzchowca (wilka zagłady) w The Elder Scrolls Online (tylko PC/Mac). To dopiero pierwszy z wielu kroków zmierzających do większej integracji Legends i The Elder Scrolls Online – czytamy na oficjalnej stronie Bethesdy.

Deweloper ujawnia jednocześnie, że na horyzoncie czai się coś jeszcze większegoNie jesteśmy jeszcze gotowi, by ujawnić te plany, ale możecie spodziewać się, że już w czerwcu zobaczycie na E3 zapowiedź nowego dużego dodatku, który pojawi się na początku lata wraz z ogromnym zestawem nowych kart, nowymi elementami mechaniki i nie tylko.

W maju gra zostanie również rozbudowana o wiele nowych funkcji, łącznie z pełnym trybem obserwatora, integracją z serwisem Twitch i wbudowanymi w grę turniejami, które pojawią się wraz z zupełnie nowym trybem Wyzwań.

Wygląda na to, że Bethesda zamierza porządnie wspierać The Elder Scrolls: Legends. Szykuje się zatem niezła konkurencja dla GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.