The Division 3 już w grafiku Ubisoftu. Skromna zapowiedź wielkiej gry

the division 3
Newsy

Znana marka, popularna firma i poważne deklaracje. A jednak The Division 3 zostało oficjalnie ujawnione przez Francuzów jak poboczny projekt.

Domyślamy się, że za zamkniętymi drzwiami Ubisoftu powstaje coś więcej niż Star Wars: Outlaws, Prince of Persia: The Lost Crown, Assassin’s Creed: Mirage bądź opracowywane w męczarniach Skull & Bones. W końcu tak duże studio musi realizować projekty równolegle, aby móc wypuścić co kilka miesięcy jakąś nowość. Aczkolwiek chyba wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że ambitne gry zapowiadane są jak nadchodzące trzęsienie ziemi. A tu stąd ni zowąd wyskoczyło The Division 3.

Francuzi w dość zaskakujący sposób poinformowali o planach na kontynuację bardzo popularnej serii gier-usług. Oficjalna zapowiedź odbyła się na Twitterze, na profilu studia Massive Entertainment (przynależące do Ubisoftu), które jest odpowiedzialne za stworzenie nowej odsłony. Przy okazji przedstawili osobę mianowaną na producenta wykonawczego całej marki. Fani mogą odetchnąć z ulgą, gdyż u sterów jest Julian Gerighty. Był on obecny przy powstawaniu dwóch poprzednich części i w trakcie sprawował rolę dyrektora kreatywnego. Tym razem szefowie zlecili mu ważniejsze zadanie. To on będzie nadzorował dalszy rozwój serii i skompletuje zespół, co też oznacza, że w przypadku nieudanej premiery, to jego głowa zostanie ścięta jako pierwsza.

Przekazanie stołka Julianowi jest też interesujące przez wzgląd na jego pracę przy Star Wars: Outlaws. Jest on bowiem nadal związany z hitem zapowiedzianym na konferencji Xbox Games Showcase i nie odłączy się od projektu, dopóki nie zadebiutuje na rynku. Możemy jednak zakładać, że już w tej chwili jest wdrażany nie tylko do prac preprodukcyjnych The Division 3, ale też tworzonych od dłuższego czasu The Division Heartland oraz The Division Resurgence.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij: