Pamiętacie o The Callisto Protocol? Twórcy serii Dead Space mają dobrą wiadomość

The Callisto Protocol - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

W grudniu 2020 roku ujrzeliśmy zapowiedź bardzo intrygującego The Callisto Protocol. To survival horror od współtwórców serii Dead Space, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. O grze było ostatnio jednak podejrzanie cicho.

Założyciel i szef studia Striking Distance, Glen A. Schofield, postanowił uspokoić graczy zainteresowanych tytułem. Deweloper twierdzi, że produkcja gry przebiega pomyślnie. Co więcej, wkrótce deweloperzy podzielą się kolejnymi informacjami na temat nadchodzącego straszaka.

To mój ulubiony moment podczas tworzenia gry – projekt zaczyna układać się w całość. Uwielbiam patrzeć na ciężką pracę, jaką zespół wykonuje w studiu mocap, aby ożywić nasze postacie. Dziękujemy wszystkim, którzy czekają, aż skończymy i dopracujemy grę. Wkrótce będziemy mieli więcej do przekazania!

– napisał szef studia, Glen A. Schofield, na Twitterze

Możliwe, że gra pojawi się na jednym z letnich pokazów nowych tytułów pokroju Summer Game Fest. Twórcy mogą też równie dobrze wrzucić zwiastun do sieci poza jakimkolwiek eventem.

The Callisto Protocol ma być – zdaniem deweloperów – najstraszniejszą grą generacji PS5 i Xbox Series. Celem Striking Distance Studios jest przerażenie graczy i wciągnięcie ich w historię świata przedstawionego.

Co ciekawe, Callisto Protocol nie zostało osadzone w zupełnie nowym uniwersum. Glen Schofield potwierdził przy okazji ogłoszenia gry, że jest ona częścią świata PlayerUnkown’s Battleground. Przypuszczam, że nawiązań do PUBG-a w samej rozgrywce nie będzie jednak zbyt dużo.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie