The Callisto Protocol ma być najstraszniejszą grą nowej generacji

The Callisto Protocol ma być najstraszniejszą grą nowej generacji
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

The Callisto Protocol może być najbardziej ambitnym horrorem od dawna. Twórcy twierdzą, że chcą straszyć graczy lepiej, niż ktokolwiek.

Zapowiedź debiutanckiej gry od Striking Distance Studios była jedną z największych niespodzianek The Game Awards 2020. Twórcy Dead Space przygotowują horror sci-fi, który zdaje się być duchowym spadkobiercą przygód Isaaca Clarke’a. Na ten moment o grze wiadomo dość niewiele, ale twórcy zaczynają powoli dzielić się pierwszymi konkretnymi informacjami.

Glen Schofield, twórca Dead Space i założyciel Striking Distance udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział o ambicjach swojego zespołu.

Próbujemy sprawić, abyś naprawdę czuł się tak, jakbyś był w tym świecie. Nawet jeśli to ty uciekasz z tego więzienia i musisz przetrwać te niewyobrażalne okropności. Im bardziej się wczuwasz, tym bardziej chcesz poznawać historię i odkrywać wskazówki, które pozostawiliśmy.

Wszystko co mogę powiedzieć to… moim celem i celem całej ekipy jest stworzenie najstraszniejszej gry na nową generację konsol. Jeśli chcecie w coś takiego zagrać, to właśnie to tworzymy.

– Glen Schofield, szef Striking Distance Studios dla IGN

Striking Distance mają więc bardzo ambitne plany, choć nie są one zbyt trudne do realizacji. Na ten moment jedynym poważnym konkurentem w dziedzinie horrorów może być Resident Evil Village i niepotwierdzony powrót serii Silent Hill. The Callisto Protocol to tytuł, który zdecydowanie warto obserwować, jeśli jesteście miłośnikami gatunku.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie