Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Callisto Protocol na zwiastunie. Duchowy następca Dead Space

Twórcy serii Dead Space zaprezentowali swój najnowszy projekt. The Callisto Protocol ma być jednym z najlepszych horrorów wszechczasów.

Niestety, na The Game Awards 2020 nie zobaczyliśmy nowej odsłony Silent Hill, ale mamy coś na pocieszenie. Wygląda na to, że gatunek survival horrorów zyska kolejnego, ciekawego przedstawiciela.

Studio Striking Distance to zespół weteranów branży, którzy pracowali między innymi nad serią Dead Space. Na TGA 2020 opublikowali trailer swojej debiutanckiej produkcji – The Callisto Protocol.

Trzeba przyznać, że widać tu nawiązania do przygód Isaaca Clarke i całość prezentuje się nadzwyczaj intrygująco. Zobaczcie sami.

Chcemy, żeby Callisto Protocol była jedną z najbardziej przerażających gier w historii. Chcemy, żeby wyznaczała nowe standardy w gatunku survival horror.

-Dan Smith, Dyrektor Kreatywny Striking Distance Studios

Plany są ambitne i zdecydowanie jest to produkcja, którą powinien zainteresować się każdy fan horroru. Gra ma zadebiutować w 2022 roku, więc musimy jeszcze na nią poczekać.

Twórcy to doświadczeni deweloperzy, a samą produkcję wyda Krafton, więc zdecydowanie jest na co czekać. Jeśli gra okaże się sukcesem, to może śmierć serii Dead Space przestanie być aż tak bolesna. EA porzuciło naprawdę świetną markę, więc czemu miałaby na tym nie skorzystać inna firma.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się