Teslagrad urzeka swoim pięknem na PC. Będzie również na konsolach

Dwuwymiarowa platformówka w klimacie steampunk nie tylko sprawdzi naszą zręczność, lecz również szare komórki.

Teslagrad już od grudnia zeszłego roku jest dostępne na PC. Gra została przyjęta dosyć przychylnie przez graczy oraz recenzentów, którzy oceniali ją zazwyczaj na mocną siódemkę. Teraz studio Rain Games szykuje wersje na konsole Sony (PlayStation 3 i PS Vita).


Na oficjalnym blogu PlayStation przedstawiciele norweskiego studia tłumaczą, że choć są wielkimi fanami Księgi Dżungli, tworząc przepięknie rysowane tła oraz bohaterów Teslagrad, inspirowali się raczej takimi kreskówkami jak Tintin oraz Spirou. Norwedzy zdradzili również, że większość postaci będzie dysponowało jedynie 12 klatkami animacji na sekundę. Za to tła – w edycji na dużą konsolę – mają być w HD.

Studio Rain Games podkreśla, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o konkretnej dacie premiery Teslagrad na wspomniane maszynki Sony. Dodajmy, że planowana wersja na Nintendo Wii U. Aby umilić oczekiwanie wszystkim fanom platformowych łamigłówek, zapraszam do obejrzenia trailera gry.

Teslagrad opowie o zapomnianym zakonie Teslamancer


Odpalając Teslagrad wcielimy się w młodzieńca, który uwikłał się w tajemniczy konflikt. Aby go rozwiązać, musi dojść na szczyt opuszczonej wieży. Po drodze czeka na chłopca sporo logicznych zagadek – od bardzo prostych, z którymi poradzą sobie najmłodsi, do niezwykle złożonych. Oprócz wytężania szarych komórek natkniemy się również na wrogów oraz pięciu bossów, strzegących tajemnicy wspomnianego zakonu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet