Tell Me Why za darmo na PC i Xboksy. Klimatyczna przygodówka od twórców Life is Strange

Tell Me Why za darmo z okazji Pride Month
Newsy PC Xbox Series XOne

Tell Me Why, czyli jeden z tytułów od Dontnod Entertainment, jest w tej chwili dostępny za darmo na konsole Xbox oraz komputery.

Podobnie jak w zeszłym roku, twórcy świętują w ten sposób Pride Month przypadający właśnie na czerwiec. Z tego względu przez cały miesiąc możecie odebrać wspomniany tytuł za darmo. Dostępny jest w Microsoft Store, zatem bez problemu ogracie go na konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, a także na komputerach osobistych.

Tell Me Why opowiada o dwojgu bliźniąt, Alyson i Tylerze. Rodzeństwo wspólnie wraca do rodzinnego domu, aby go uprzątnąć, sprzedać i w ten sposób rozprawić się z demonami przeszłości. Na miejscu okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się wydawać. Korzystając z łączącej ich nadnaturalnej więzi, bliźniaki muszą zatem dojść do tego, co tak naprawdę wydarzyło się w ich rodzinie przed wieloma laty.

Tytuł wyróżnia się podejściem do kwestii LGBT+. Jeden z bohaterów jest bowiem postacią transpłciową. Głosu udzielił mu aktor August Aiden Black; współpracował z twórcami gry również jako konsultant w sprawach związanych z poprawnym ukazaniem procesu tranzycji. W efekcie jest to jeden z tytułów, które rzeczywiście najlepiej i najbardziej realistycznie odnoszą się do zagadnień LGBT+.

Najprawdopodobniej Tell Me Why zostanie udostępnione za darmo również na Steamie. Serwis od Valve odświeża zasoby o godzinie 19 polskiego czasu, zatem dopiero wtedy będzie wiadomo, czy tytuł będzie bezpłatny. Jak na razie można darmowo ograć pierwszy rozdział produkcji.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie