Mroczna gra o Żółwiach Ninja jest “fenomenalna” i “przyprawia o gęsią skórkę”

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin jest
Newsy PC PS5 Xbox Series

Chyba szykuje się nam hit, skoro nawet współtwórca TMNT zachwala grę Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin. Podobno nie jesteśmy na to gotowi.

Marka TMNT powraca do łask i to w wielkim stylu. Wychodzi na to, że przebojowy komiks sprzed trzech lat niejako “wskrzesił” powszechną świadomość o Żółwiach Ninja. Już niedługo dostaniemy świetnie zapowiadający się film od Setha Rogena. Później przyjdzie czas na mroczną grę AAA w stylu God of War, będącą bezpośrednią adaptacją hitowego komiksu The Last Ronin.

The Last Ronin opowiada dość smutną historię jedynego pozostałego przy życiu Żółwia Ninja, który wyposażony jest w broń każdego ze swoich zabitych braci. Wyrusza on na wędrówkę w celu pomszczenia bliskich. Komiks faktycznie utrzymany jest w bardzo mrocznym tonie, tak zresztą mało kojarzącym się z tym uniwersum. W rozmowie z comicbook.com współtwórca marki Kevin Eastman przyznaje, czemu w ogóle powstaje gra wideo oparta na tym koncepcie.

Jego zdaniem Nickelodeon nie chciał iść “w pełen mainstream” z Ronin-verse. Istniała możliwość stworzenia aktorskiego filmu, ale idea ta została porzucona. Postanowiono więc iść na całość i sfinansować powstawanie gry AAA, która ma przemówić przede wszystkim do fanów God of War. Z jego słów wynika też, że może to być początek growej serii The Last Ronin, ale jak na razie nie ma sensu za bardzo się napalać. Samo Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Mimo wszystko Eastman widział już grę w akcji.

Jego zdaniem ta wygląda “fenomenalnie” i “przyprawia o gęsią skórkę”. Podkreśla, że deweloperzy (których jeszcze nie poznaliśmy) idą na całość i mają sporo kreatywnych pomysłów. Ponoć niektóre elementy zostały “niemal wyciągnięte z kart komiksu”. Nic dziwnego w tym, że jeden z twórców uniwersum zachwala produkt na jego podstawie, ale skoro gra już teraz zyskała jego aprobatę, istnieje spora szansa, że dostaniemy hit.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie