Tales from the Borderlands: nowe informacje!

Podczas konwentu SXSW w Teksasie ujawniono sporo szczegółów dotyczących produkcji.

Dla wielu osób przynależność Tales from the Borderlands do gatunku gier przygodowych jest sporym zaskoczeniem. Gracze przywykli do tego, że zwiedzenie Pandory koncentrowało się dotychczas głównie na eksterminacji kolejnych grup przeciwników. Pozycja tworzona jest przez studio, doskonale znane dzięki tytułom takim jak: Walking Dead czy Wolf Among Us.

Tytuł pozwoli nam się wcielić w dwóch bohaterów Fionę, która swoim urokiem osobistym jest w stanie zauroczyć niejednego naiwniaka, a także Rhysa – wyposażonego w cybernetyczne wszczepy  i mechaniczną rękę, która posłużyć do hakowania elektroniki. Fabuła ma przedstawiać historię tuż po wydarzeniach z gry Borderlands 2. Zapewniono, że napotkamy wiele postaci znanych z poprzednich odsłon.

Nie zabraknie rzecz jasna trudnych wyborów moralnych, które kształtować będą rozwój opowieści. Fioną i Rhysem będziemy mogli kierować naprzemiennie, dzięki czemu przyjrzymy się tym samym faktom w zupełnie innym świetle. Obie postacie bowiem tendencję do zafałszowywania rzeczywistości. Data premiery gry nie została jeszcze ustalona.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet