Tak wyglądała ewolucja padów do PlayStation, Xboksów oraz konsol Nintendo

Największe zmiany widzimy w przypadku kontrolerów od big N.

Serwis Gadget Love skomponował trzy ciekawe gify (wrzucamy poniżej), które prezentują ewolucję padów. Podczas gdy kontrolery do kolejnych konsol PlayStation oraz sprzętu Microsoftu niewiele się zmieniły, Nintendo  przeprowadziło prawdziwą rewolucję.

Widać, że zespoły pracujące nad kolejnymi platformami big N nie szczędziły pomysłów i w przypadku padów były niezwykle kreatywne. Od prostego kontrolera z dwoma przyciskami przeszliśmy do dużego, wyposażonego w dotykowy ekran pada do Wii U. Niech nie zwiedzie Was jego wygląd – to urządzenie naprawdę dobrze leży w dłoni i jest funkcjonalne.


Dajcie znać, jakie kontrolery na przestrzeni ostatnich lat są Waszym zdaniem najbardziej udane i wygodne. Macie swojego faworyta?

evolution-of-nintendo-controller xbox-controller-evo ps-controller-evo

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • brawoN

    Nintendo jest niesamowite. Stworzyło gamepad idealny (GameCube), i zamiast – tak jak konkurencja – bezpiecznie lekko modyfikować kontroler, odważnie przeprojektowało całe urządzenie. Wii Remote okazał się prawdziwą rewolucją. I nie chodzi wyłącznie o rejestrację ruchów gracza, ale i modułową budowę (wolność dla rąk!), sensor podczerwieni (dla funkcjonalności pointera), głośnik, czy wewnętrzną pamięć (do przechowywania własnego avatara). Oczywiście pomysły Nintendo zostają zawsze w jakiś sposób zaimplementowane w rozwiązaniach konkurencji.

2 Shares
Share2
+1
Tweet