System Shock 3 – Tencet przejmuje prawa do marki

Potwierdziły się ostatnie doniesienia – prawa do gry System Shock przejmuje Tencet, który od teraz będzie decydować o przyszłości franczyzy.

Sytuacja związana z tworzeniem nowego System Shocka wygląda nieciekawie już od pewnego czasu – w lutym informowaliśmy, że z powodu trudnej sytuacji panującej w OtherSide Entertainment, które pracowało nad grą przez ostatnie pięć lat, niewykluczone jest całkowite anulowanie projektu. Teraz twórcy poinformowali na Twitterze o przejęciu marki przez chiński konglomerat Tencet.

Z radością informujemy, że franczyzę przejmuje Tencet. Jesteśmy niewielkim niezależnym studiem, w związku z czym było nam bardzo trudno samodzielnie pracować nad projektem. Wierzymy, że możliwości i doświadczenie, jakie ma Tencet wzniosą ten tytuł na zupełnie nowy poziom – czytamy w oświadczeniu OtherSide.

Pozostaje pytanie, w którą stronę pójdzie teraz marka – o to zapewne martwią się fani serii, zwłaszcza że chińska korporacja nie ma zbyt dobrej opinii w społeczności graczy. Zarzuca się jej między innymi to, że bardzo inspiruje się pomysłami innych deweloperów – nie mówiąc o tym, że przecież zajmuje się tworzeniem produkcji mobilnych, nie pełnoprawnych gier wideo.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: