System Shock 3 – Tencet przejmuje prawa do marki

System Shock 3 – Tencet przejmuje prawa do marki
Newsy PC PS4 XOne

Potwierdziły się ostatnie doniesienia – prawa do gry System Shock przejmuje Tencet, który od teraz będzie decydować o przyszłości franczyzy.

Sytuacja związana z tworzeniem nowego System Shocka wygląda nieciekawie już od pewnego czasu – w lutym informowaliśmy, że z powodu trudnej sytuacji panującej w OtherSide Entertainment, które pracowało nad grą przez ostatnie pięć lat, niewykluczone jest całkowite anulowanie projektu. Teraz twórcy poinformowali na Twitterze o przejęciu marki przez chiński konglomerat Tencet.

Z radością informujemy, że franczyzę przejmuje Tencet. Jesteśmy niewielkim niezależnym studiem, w związku z czym było nam bardzo trudno samodzielnie pracować nad projektem. Wierzymy, że możliwości i doświadczenie, jakie ma Tencet wzniosą ten tytuł na zupełnie nowy poziom – czytamy w oświadczeniu OtherSide.

Pozostaje pytanie, w którą stronę pójdzie teraz marka – o to zapewne martwią się fani serii, zwłaszcza że chińska korporacja nie ma zbyt dobrej opinii w społeczności graczy. Zarzuca się jej między innymi to, że bardzo inspiruje się pomysłami innych deweloperów – nie mówiąc o tym, że przecież zajmuje się tworzeniem produkcji mobilnych, nie pełnoprawnych gier wideo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie