Czekasz na kontynuację System Shock? Mam kolejną kiepską wiadomość

System Shock 3 powstanie, jeśli Tencent będzie zainteresowane
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W marcu w sieci pojawiły się niepokojące informacje na temat nowej odsłony serii System Shock. Wyczekiwany sequel może nadal powstawać, ale nowe wieści nie napawają optymizmem.

Szef przygotowującego remake pierwszej gry Nightdive Studios, Stephen Kick, potwierdził, że dalsze losy kontynuacji zależą tylko i wyłącznie od firmy Tencent. Nie wiadomo więc, czy sequel nadal powstaje, czy został anulowany i rozważane (lub nie) jest wznowienie jego produkcji. Ciężko stwierdzić, czy chińska korporacja zdecyduje się na przygotowanie kontynuacji tej uznanej serii.

Kiedy pierwotnie nabyliśmy prawa do marki, udzieliliśmy licencji na trzecią grę Warrenowi i Paulowi z Otherside. Następnie sprzedali oni swoje prawa firmie Tencent. Tak więc Tencent ma obecnie prawa do trzeciej gry, a my mamy prawa do zrobienia remake’u pierwszej gry i potencjalnie remake’u drugiej. Tak to wygląda w tej chwili.

– powiedział szef Nightdive Studios, Stephen Kick, w rozmowie z VideoGamesChronicle

Nie jest też jasne, czy nad grą wciąż pracują współtwórcy oryginalnych odsłon cyklu: Warren Spector i Paul Neurath. Kick twierdzi, że obaj deweloperzy wciąż tworzą nowe gry, ale nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Nawet jeśli „trójka” faktycznie została złożona do grobu, fani serii nie zostaną z niczym. Ujawnione niedawno materiały z remake’u pierwszego System Shock sugerują, że produkcja niedługo zostanie ukończona.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie