System Shock 3 najpewniej wciąż powstaje, ale nie mamy dobrych wieści

System Shock 3 - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W 2020 roku informowaliśmy o przejęciu System Shock 3 i całej marki przez Tencent. Kolejna odsłona rzekomo nadal powstaje, ale na tym koniec dobrych wiadomości.

Producent pierwszego System Shock oraz Deus Ex, Warren Spector, przerwał milczenie w sprawie gry. Przyznał, że jego studio, OtherSide, nie zajmuje się już projektem i niebezpośrednio potwierdził, że jego wizja System Shock 3 odeszła w niepamięć. Do dziś nie wiemy, co Tencent planuje zrobić z marką, ale Spector sugeruje, że gry nie anulowano.

W zeszłym roku wydaliśmy oświadczenie. W tym momencie nie ma wiele więcej do powiedzenia. Tencent zajmie się kontynuacją franczyzy. To od nich będzie zależało, co chcą powiedzieć. Niewiele mogę Wam wyjaśnić.

Pracowaliśmy nad grą w 2018 i 2019 roku. I to by było na tyle.

– powiedział Warren Spector w rozmowie z GamesBeat

Taki bieg wydarzeń można było przewidzieć. Na początku marca OtherSide potwierdziło, że przygotowuje grę osadzoną w nowej marce. Co więcej, pracuje przy niej też sam Spector, który miał zajmować się SS3. Teraz wiemy, że legendarny deweloper nie ma już nic wspólnego z marką.

Miejmy nadzieję, że System Shock 3 ostatecznie wyjdzie na prostą. Fani czekają na sequel od 1999 roku. Choć trójkę potwierdzono już w 2015 roku, o premierze chyba możemy zapomnieć na kilka kolejnych lat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie