SWAT 5 z zombie. Twórca BioShocka o “najlepszej grze”, jakiej nigdy nie stworzył

Twórca BioShock mówi o
Newsy PC X360

Ken Levine poruszył niedawno temat Division 9, czyli taktycznego shootera survival horror, który był “najlepszą grą”, jakiej nigdy nie zrobił.

Niedawno kanał na Twitterze zajmujący się często anulowanymi bądź zapomnianymi grami poruszył niedawno temat Division 9, czyli dawnego projektu Irrational Games. W zespole twórców SWAT 4 pracował wtedy także Ken Levine, twórca BioShocka. Projektant postanowił poruszyć temat niedoszłego dzieła, które miało być “najlepszą grą”, jakiej nigdy nie ukończył.

Obscure Game Aesthetics wrzucił na Twittera screeny z niedokończonej gry, a później także zwiastun z elementami rozgrywki. Pamiętajcie, że mowa o roku 2005, gdy techniczne niedoskonałości można było z powodzeniem ukryć paroma pomysłami i klimatem. Choć w Division 9 nigdy nie zagramy, wygląda na bardzo klimatyczny shooter.

Cała idea skupiała się wokół rozgrywki drużynowej, łączącej taktyczne potyczki z budowaniem baz i próbą ocalenia pozostałych przy życiu ludzi. Całość toczyła się w opanowanym przez zombie mieście. Przypominam – rok 2005, na długo, zanim survivale i gry o zombie zaczęły graczom się nudzić. Mógł to być więc genialny pomysł, ale… się nie udało. Ken Levine wraz z zespołem musiał przejść wtedy do 2K Games i zająć się BioShockiem. Po części może i anulowanie “9 dywizji” przysłużyło się gamingowi. Wszak dostaliśmy jeden z najbardziej klimatycznych i cenionych FPS-ów z elementami immersive sima w historii.

A właśnie… co z kolejnym BioShock?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie