Irrational Games porzuca rynek gier AAA!

Ken Levine w drastyczny sposób przekształca studio.

Dojdzie więc do zwolnień, które ominą jedynie jego 15 współpracowników. K. Levine (dyrektor kreatywny) zapewnia jednak że osoby, które opuszczą firmę, mogą oczekiwać pomocy. Zarówno w znalezieniu nowej pracy (m.in. poprzez organizowanie rozmów kwalifikacyjnych z innymi zespołami) jak  i wsparcia finansowego.

Znaczące zmiany dotkną profilu wydawanych gier, możemy zapomnieć o wysokobudżetowych pozycjach. Zmodernizowane Irrational Games skupi się na mniejszych produkcjach, nastawionych na narracji. Nie znaczy to jednak, że aspiracje zespołu zostaną zaniżone, nadal chce on tworzyć gry zapadające w pamięć. Nowe tytuły będą dostępne wyłącznie w ramach cyfrowej dystrybucji. Niedawno podobną decyzję podjął Cliff Bleszinski (twórca Gears of War), zapewniając, że nie stworzy już pudełkowej gry.


Ostatnią dużą produkcją tego studia, do jakich zdążyliśmy przywyknąć, będzie drugie DLC Burial at Sea do Bioshocka Infinite. Premiera została wyznaczona na 25 marca 2014 r. Prawa do marki Bioshock, zostaną przekazane wydawcy 2K.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet