Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Egzemplarz Super Mario Bros. na NES kupiony za prawie pół miliona złotych

Kartridż z Super Mario Bros. na NES został właśnie wylicytowany za 114 tysięcy dolarów. Jest to rekord, jeśli chodzi kwotę, jaką dotychczas zapłacono za grę.

W ubiegły piątek na publicznej aukcji Heritage Auctions w Teksasie doszło do osobliwej transakcji: ktoś kupił kartridż z produkcją Super Mario Bros. na Nintendo Entertainment System za 114 tysięcy dolarów (około 450 tysięcy złotych).

Egzemplarz jest niemal w idealnym stanie (jego jakość oceniono na 9,4/10) i ma oryginalne pudełko. Nabywca gry woli pozostać anonimowy. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się zapłacić za tytuł tak dużo –  używane Super Mario Bros. na NES można kupić już za 80 złotych. Oferując 114 tysięcy, licytator pobił poprzedni rekord – wcześniej taką samą grę kupiono za 100 tys. zielonych.

Super Mario Bros. zadebiutowało w 1985 roku. Wcielamy się w tytułowego Mario, do którego w trybie wieloosobowym dołącza inny gracz jako Luigi – i eksplorujemy Mushroom Kingdom, by ocalić księżniczkę Toadstool.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się