Nintendo Switch może niebawem zyskać kolejne gry z NES-a i SNES-a

Nintendo Switch Online - lista benefitów - PG
Switch

Jednym z benefitów obu wariantów Nintendo Switch Online jest dostęp do gier z NES-a i SNES-a. Niestety, od wielu miesięcy kolejne produkcje nie były dodawane do usług, choć w sieci natrafiono na poszlakę, która sugeruje kolejne tytuły w naprawdę bliskim czasie.

Dziś o 23:55 do 1:00 w nocy zostaną tymczasowo wstrzymane aplikacje do uruchamiania gier z NES-a i SNES-a, o czym poinformował NinStatusBot na Twitterze. Zwykle tego typu sytuacje w przeszłości miały miejsce, gdy do bibliotek wymienionych usług dokładane były kolejne produkcje. Miało to miejsce również w przypadku m.in. gier z N64 czy SEGA Mega Drive.

Dodam, że najpewniej wymienione godziny nie są przypadkowe. Dziś wieczorem o 23:00 rozpocznie się transmisja Nintendo Direct, czyli pokazu nowości na konsole Nintendo Switch. Big N potwierdziło, że głównie na ekranach zobaczymy produkcje zaplanowane na pierwszą połowę 2022 roku.

Warto przypomnieć, że od lipca 2021 NSO nie zyskało kolejnych produkcji z dwóch pierwszych najpopularniejszych konsol Nintendo. W zasadzie wielu graczy Switcha postawiło już tym dwóm bibliotekom przysłowiowy krzyżyk. Jak widać, światełko w tunelu dziś się lekko zaświeciło.

Jakich gier z NES-a i SNES-a Wam jeszcze brakuje w Nintendo Switch Online?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie