11 mln osób obejrzało, jak robot układa Mario. Wyzwanie na 100 tys. domino

Robot układa domino w grafikę Super Smash Bros.
Newsy

Grupa entuzjastów skonstruowała robota, który jest w stanie nawet około 50 razy szybciej układać domino od człowieka. Potencjał urządzenia pokazano na nagraniu w ramach odtworzenia kultowego widoku z Super Mario Bros.

Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie z kanału Marka Robera, w którym ten fan technologii prezentuje swoje dzieło. Wraz z trójką innych mężczyzn opracował maszynę mogącą w ciągu 24 godzin ułożyć kombinację z nawet 100 000 różnokolorowych klocków. Zobaczcie sami, jak to wszystko prezentuje się w akcji:

Cały system składa się łącznie z trzech elementów – robota, stacji załadunkowej domino oraz komputera, który zarządza postępem budowy. Aby pokazać różnice w wydajności tego pomysłu względem ludzkich możliwości, zaproszono Lily Hevesh, czyli jedną z najpopularniejszych twórczyń na YouTube powiązanych ze wspomnianymi prostokątami. Jej zadaniem było układać kolejne ich rzędy obok siebie, gdy w tym czasie omawiana w tekście maszyna robiła to samo. Rzeczywiście to porównanie pokazało ogromną dysproporcję, oczywiście na korzyść technologii.

Pod sam koniec wideo zobaczycie moment kulminacyjny – przewrócenie 100 000 domino układających się w wycinek z Super Mario Bros. Roznoszący się wtedy dźwięk klocków powinien ukoić uszy wszystkich fanów ASMR.

W ostatnim czasie na łamach Planety Gracza pisaliśmy o jeszcze jednym robocie, który powinien przypaść do gustu fanom gier wideo. Więcej o nim cyberpunkowym kleszczu możecie przeczytać w tym artykule.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie