Subject 13 – nowy projekt twórcy osławionego Flashback

Flashback był następcą Another World – tytułu, który wielką czcionką zapisał się w historii elektronicznej rozrywki.

Paul Cuisset, czyli człowiek odpowiadający za niezwykle popularną platformówkę Flashback z 1992 roku przyznał, że jego najnowsze dzieło będzie powrotem do korzeni gier przygodowych. Niestety, na razie nie wiemy za wiele o Subject 13. Cuisset nie zdradził nawet platform, na które gra zostanie wydana. Póki co, data premiery również jest wielką tajemnicą.


Pewne informacje na temat Subject 13 jednak zostały ujawnione. Pierwszą jest grafika z gry (powyżej), którą możemy już podziwiać. Poznaliśmy również główne założenia fabuły.

Subject 13 pozwoli graczowi wcielić się w profesora fizyki. Uczony zostaje porwany przez tajemniczą postać i umieszczony w podziemnym kompleksie badawczym. Ma jednak kontakt ze światem zewnętrznym. Jest nim tajemniczy głos, który zwraca się do naszego bohatera używa określenia Subject 13.

Podczas rozgrywki przyjdzie nam eksplorować trójwymiarowe środowisko, rozwiązywać zagadki oraz zbierać różne przedmioty, które pozwolą nam wyrwać się z pułapki, jaką jest tajemniczy kompleks.

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet