Stray - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunkowy świat oczami kota. Oto pierwszy gameplay ze Stray

Stray to bardzo klimatyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w bezdomnego kota. Wydawca zaprezentował pierwszy gameplay z produkcji.

Ponad rok temu zapowiedziano pewną klimatyczną przygodówkę osadzoną w cyberpunkowym świecie. Stray pozwala nam wcielić się w kota, który zgubił swoją rodzinę i tuła się po mieście mrocznej przyszłości. Wydawca gry, Annapurna Interactive, zaprezentował właśnie pierwszy dłuższy gameplay.

Rozgrywka teoretycznie nie wyróżnia się niczym niesamowitym. To standardowy tytuł bazujący na eksploracji miejscówek i rozwiązywaniu prostych zagadek. Całość obserwujemy jednak z perspektywy kota, a otaczający naszego czworonożnego protagonistę świat wydaje się być bardzo ciekawy.

Na uwagę zasługuje też śliczna, szczegółowa oprawa wizualna. Grze trudno odmówić klimatu i jeśli lubicie postapokalipsę wymieszaną z cyberpunkiem, powinniście rzucić okiem na ten tytuł. Według mnie to jeden z cichych hitów przyszłego roku, o którym prędzej czy później zrobi się bardzo głośno. Oczywiście jeśli twórcy nie zawiodą oczekiwań.

Poniżej znajdziecie nowiutki gameplay ze Stray. Gra ukaże się na początku 2022 roku na PS4, PS5 oraz PC. Póki co nie wiadomo nic na temat planów wydania jej na innych platformach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się