Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Zaprezentowano Stray – przygodówkę na PS5 z kotem w roli głównej [WIDEO]

Oprócz znanych marek takich jak Spiderman czy Resident Evil, na wczorajszym The Future of Gaming mogliśmy zobaczyć także parę indyków. Jeden z nich wydaje się szczególnie interesujący.

Swego czasu furorę w sieci robił relaksujący – aczkolwiek trochę nudnawy – gameplay z indyka Orphan the Machine, który jest tytułem przygotowywanym na wyłączność dla Xboksa Series X. Tymczasem wczoraj dowiedzieliśmy się, że konsola Sony także dostanie ekskluzywną produkcję indie ze zwierzakiem w roli głównej. Blue Twelve Studios i Annapurna Interactive zaprezentowały Stray – opowieść o kocie.

Główny bohater produkcji ma eksplorować świat, w którym role ludzi przejęły roboty. Będziemy prześlizgiwać się mrocznymi zaułkami i skakać po dachach, niezauważeni przez nikogo. Od czasu do czasu wydamy z siebie głos – w razie gdybyśmy chcieli kogoś zdenerwować.

Naszym celem jest stworzenie unikalnego doświadczenia, polegającego na wcieleniu się w postać kota. (…) Koty to zwierzęta, które nie stronią od zabawy, a w dodatku są słodkie i zarazem uroczo denerwujące – to daje niezmierzony potencjał dla gameplayu i unikalną perspektywę dla gry przygodowej – wyjawili twórcy z Blue Twelve Studios.

Ciekawy główny bohater w połączeniu ze specyficznym settingiem, jaki szykują dla nas autorzy produkcji, może stanowić strzał w dziesiątkę. Premiera Stray przewidziana jest na rok 2021. Tytuł ma być tymczasowym exclusivem dla PS4 i PS5. Później dostaniemy go również na PC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się