Możecie przyzdobić swój profil na Steam grafikami z “furrasowym” Hitlerem anime

Steam pozwala Wam ozdobić swój profil
Newsy PC

W sklepie punktów na Steam możecie kompletnie legalnie ozdobić swój profil naz*stowską ikonografią. No i furry Hitlerem anime.

Gdy dziś rano wstałem i usiadłem do komputera, aby dostarczyć Wam kolejną solidną porcję newsów, ucieszyłem się, że znalazłem sporą promocję na PS5. Później okazało się, że Blizzard zachęca do kupowania Diablo IV znacznie taniej. Cieszy mnie to, bo jeżeli nawet pomogłem oszczędzić tym paru osobom, po prostu czuję się lepiej. Teraz jednak spadła na mnie za to kara. No bo jak inaczej nazwać… to?

Steam i… dziwne rzeczy

Wysypisko Steam ponownie zabłysnęło. Tym razem nie chodzi jednak o to, jakie gry tam znajdziemy, ale o to, że można nawet kupić z nich cyfrowe dodatki do naszego profilu. Valve już dawno uruchomiło sklep punktów. Jest to dodatkowa opcja na platformie, która pozwala wykorzystać zdobyte lub zarobione punkty na kupowanie różnych elementów naszego profilu. Kupimy tam m.in. tła do profilu, emotki, ramki i tym podobne. NIe brakuje przedmiotów z najpopularniejszych gier, ale teraz… oj, teraz to się porobiło.

Jak donosi The Gamer, Steam pozwala na wzbogacenie naszego profilu o nazistowską ikonografię. Kompletnie legalnie! Tak przynajmniej uważa redakcja wspomnianego serwisu, choć sam użyłbym raczej określenia “elementy inspirowane nazistami”. Nie znajdziemy tam swastyk, ale mundury postaci, niektóre elementy wyposażenia czy symbole faktycznie pokrywają się z tymi, których używali oprawcy w trakcie II wojny światowej. Część została tylko zamieniona i np. zamiast swastyki mamy kocią łapę czy… penisa.

Chodzi bowiem o gry, które mogą być niektórym znane – Sex with Hitler i Furry Hitler. Obydwie te produkcja od dawna można kupić na Steam. Są to visual novelki (w większości), przepełnione dziwacznymi fetyszami i rzeczami dla “tych najbardziej dorosłych”. Twórcy sprytnie użyli określeń typu “Urocza dziewczyna” czy “Furry Girl 2”, ale chyba każdy widzi, o co tu chodzi. Ba, istnieją nawet animowane avatary czy ramki do profilu.

Podobnych gier na platformie jest znacznie więcej. Od dawna można grać w tytuły tak kuriozalne jak choćby Hitler hates anime czy… symulator zabijania Adolfa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie