Nowa generacja Steam Deck to właściwie pewniak, choć Valve ma nietypowe pomysły

Steam Deck nie lubi lata. Valve ostrzega przed falą upałów
Newsy PC

Po wcześniejszych sugestiach Valve oficjalnie potwierdziło, że Steam Deck najprawdopodobniej dostanie kolejne generacje. Pomysłów jest sporo, choć nikt ich jeszcze ostatecznie nie zatwierdził.

Jeden z pracowników Valve powiedział wprost, że firma planuje kolejne generacje swojego przenośnego komputera gamingowego. Producent rozważa nawet zmienienie swojego kompaktowego PeCeta w maszynkę do streamowania gier. Na razie są to jednak dość odległe plany.

O ile nie zmieni się coś istotnego, w przyszłości pojawi się kolejna generacja produktów Steam Deck. Zmieni się motyw, rozmiar i kształt, a może nawet stanie się maszyną do streamingu. Rozwój Steam Decka będzie kontynuowany. Jednym z powodów jest to, że jest to rozszerzenie naszej podstawowej platformy Steam.

– powiedział Greg Coomer w rozmowie z Famitsu
Źródło: VideoGamesChronicle

Potwierdzenie kolejnych generacji Steam Decka było jedynie kwestią czasu. Sprzęt Valve sprzedaje się jak świeże bułeczki i stale przyciąga uwagę wielu graczy z całego świata. Nie zanosi się, aby jego popularność nagle wyparowała..

Niedawno Valve ogłosiło również, że udało się ponownie przyspieszyć produkcję Decków. Urządzenia trafiają do graczy coraz szybciej i choć możliwość zamówienia swojego handhelda wciąż wymaga wielu tygodni czekania, nie ma już mowy o rocznym lub nawet półrocznym staniu w wirtualnej kolejce.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie