State of Decay 2 – wymagania sprzętowe, data premiery, cena

Jeśli nie macie dosyć tematu zombie, już niedługo będziecie mogli ponownie stawić im czoła. State of Decay 2 dostało datę premiery, poznaliśmy również wymagania sprzętowe oraz ceny.

Microsoft informuje o dacie premiery gry State of Decay 2. Została ona zaplanowana na 22 maja 2018 roku.

Gra State of Decay 2 będzie dostępna na wyłączność dla konsoli Xbox One oraz na komputerach z systemem Windows 10, w ramach programu Xbox Play Anywhere. Jednocześnie, na równi z premierą rynkową, tytuł będzie dostępny w pełnej wersji w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

State of Decay 2 – data premiery: 22 maja 2018 roku

W przedsprzedaży oferowane są dwa wydania, Edycja Standardowa (99,99 zł), zawierająca grę i dodatek cyfrowy Pakiet Prepersa oraz Edycja Ultimate (189,99 zł), uprawniająca do wcześniejszego dostępu do gry na 4 dni przed premierą (od 18 maja 2018), zawierającą ponadto dwa dodatki cyfrowe Pakiet niepodległości i Pakiet świtu (dostępne po premierze gry) oraz pełną wersję gry State of Decay: Year-One Survival Edition. Dodatkowo, gry zakupione w wersji cyfrowej umożliwiają ich uruchomienie zarówno na konsoli Xbox One, jak i na komputerze PC z systemem Windows 10, w ramach jednego konta.

State of Decay 2 – wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne:

  • System: 64-bitowy Windows 10
  • Procesor: AMD FX-6300 lub Intel i5-2500 2.7 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX760 lub AMD Radeon HD 7870 (2 GB VRAM)
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • DirectX: DirectX 11

Wymagania zalecane:

  • System: 64-bitowy Windows 10
  • Procesor: AMD FX-8350 lub Intel i5 4570 3.2. GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 380 (4 GB VRAM)
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • DirectX: DirectX 11

W grze State of Decay 2 Twoja baza to nie tylko miejsce na nocleg dla ocalałych. To Twoja świątynia zapewniająca ochronę przed bezwzględnymi zombie grasującymi po ulicach. To punkt dowodzenia, w którym przygotowywane są najlepsze strategie. I najważniejsze – to miejsce, które możesz nieustannie zmieniać i usprawniać zgodnie z własnym upodobaniem, by zapewnić sobie przetrwanie w niebezpiecznych czasach. Niewielka miejscowość w Ameryce, rok temu. Umarli powstali z grobów, a cywilizacja upadła. Nawet wojsko nie było w stanie zatrzymać zombie. Ludzkość jest na skraju zagłady. Musisz zebrać tych, którym udało się przetrwać, stworzyć społeczność, ocalić pozostałości cywilizacji i przetrwać w ekstremalnych warunkach. W State of Decay 2 dodano również najbardziej oczekiwaną przez społecznośc graczy funkcję rozgrywki pomiędzy platformami Xbox One i Windows 10. Wybudujesz strażnicę czy stworzysz ogród? Szpital czy może warsztat? Jak zorganizujesz ten niewielki skrawek cywilizacji wyszarpnięty z apokaliptycznego chaosu? Jak długo uda Ci się przetrwać?

State of Decay 2 – trailer

Xbox One X Enhanced

Logo Xbox One X Enhanced oznacza, że producent gry dołożył dodatkowych starań, aby zoptymalizować ją pod kątem konsoli Xbox One X. Usprawnienia mogą obejmować wyższą rozdzielczość, większą szybkość klatek animacji i poprawione tekstury. Logo HDR oznacza, że gra jest zgodna ze standardem HDR 10. Ikona 4K Ultra HD oznacza, że gra jest natywnie kodowana w rozdzielczości 2160p. Xbox One X Enhanced to najlepsze gry, w najlepszej jakości, na najlepszej konsol. iGracze otrzymują bezpłatne aktualizacje dla ponad 150 już wydanych oraz nadchodzących tytułów, w tym m.in. Forza Horizon 3, Forza Motorsport 7, Call of Duty: WWII, Assassin’s Creed Origins, Wiedźmin: Dziki Gon, Śródziemie: Cień Wojny czy EA SPORTS FIFA 18, a także Star Wars: Battlefront II i PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.