Sfrustrowany gracz domaga się Starfield ekskluzywnie na PS5. Petycja sromotną klęską

Starfield ekskluzywnie na PS5 - tego chcą sfrustrowani gracze
Newsy PC PS5 Xbox Series

Pewien gracz określający się jako Benjamin Dickey postanowił poprosić innych graczy o wsparcie. Domagają się więc Starfield na PS5. I tylko na PS5.

Odkąd Microsoft jest w posiadaniu Bethesdy, ich kolejne duże gry będą ukazywać się jedynie na platformach Xbox i PC. Teoretycznie, bo zawsze wszystko może się zmienić, ale na razie sytuacja wygląda dokładnie tak. Oczywiście nie podoba się to niektórym fanom PlayStation. Ci przecież muszą pożegnać się z tytułami od legendarnego studia. Tyle że nie chcą tego robić. I dlatego właśnie powstają tak piękne idiotyzmy, jak nowa petycja do Bethesdy.

Starfield na PS5. TYLKO na PS5

Niejaki Benjamin Dickey domaga się w niej wydania Starfield tylko i wyłącznie na PS5. Tak – bez Xbox Series i PC, a jedynie na platformę Sony. Normalnie napisałbym, że “pomysł może i sensowny”, ale nie teraz. Teraz nawet sam pomysł jest idiotyczny, petycja nic nie zmieni, a gracze zainteresowali się nią dopiero po artykule m.in. DualShockers. Treść brzmi przekomicznie, a ja do tej pory nie wiem, czy to żart, ale chcę wierzyć, że tak właśnie jest. Z drugiej strony nawet jak na żart, to dość mało zabawne.

Xbox i jego 12 oddanych graczy NIE zasługują na Starfield ani na żadną wyłączność. Nie tylko są aroganccy i irytujący, ale od czasu prezentacji są irytujący. To psychopatyczne zagranie. Teraz celowo rozpowszechniają wiadomości o Starfield, aby zdenerwować nas, właścicieli PlayStation.

– czytamy w zdecydowanie za długim opisie petycji

Choć “ambitna” petycja powstała 15 czerwca, nikt nie chce jej za bardzo podpisywać. Po trzech dniach udało się zebrać zaledwie 125 zainteresowanych, ale teraz – po nagłośnieniu w mediach – liczba takich żartownisiów znacznie się powiększyła. W momencie pisania tego artykułu mówimy o 1 021 podpisach, z wymaganych 1 500. Oczywiście najbezpieczniej jest traktować wszystko jako żart. Nawet zebranie 1 500 podpisów nie zmieni absolutnie nic.

Z drugiej strony ciekawie to wygląda z punktu widzenia graczy. Starfield jest mocno krytykowane za blokadę do 30 fpsów (co ma być coraz powszechniejszą praktyką), a także “zakłamaną” rozdzielczość. Autor petycji najwyraźniej uważa, że w przypadku wersji PS5 udałoby się znacznie dopracować techniczną stronę produkcji. Ha… ha… nie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie