Recenzenci chcieli testować Starfield na PS5. “Wiedzcie, że mnie rozśmieszyliście”

Starfield - niektórzy recenzenci chcieli oceniać grę na PS5
Newsy PC Xbox Series

Starfield to tytuł, który ukazał się wyłącznie na Xbox Series X i S oraz PC. Gra nigdy nie trafiła na PS5, ale niektórzy recenzenci chcieli dostać kod na tę platformę.

Aż boję się pomyśleć, którzy krytycy prosili Bethesdę o kod Starfield w wersji na PS5. Trzeba przyznać, że niezbyt dobrze świadczy to o nich samych, bo nie wymaga to nawet specjalnego researche’u. W końcu chyba każdy wie, że Bethesda należy wyłącznie do Microsoftu, który zdecydował, aby ich kolejne gry trafiały tylko na PC i Xboksy. Ba, nawet sami twórcy hitu ostatnich dni byli zaskoczeni taką decyzją.

Nie powstrzymało to jednak niektórych recenzentów od próśb o kod recenzencki gry w wersji na PS5. Sytuację opisał krótko na Twitterze Matt Frary, dyrektor do spraw PR Bethesdy.

Skoro jest weekend… pozdrowienia dla małej garstki recenzentów, którzy nieironicznie poprosili o kod na PS5. Może nie odpowiedziałem, ale wiedzcie, że mnie rozśmieszyliście.

– napisał na Twitterze Matt Frary

Pracownik Bethesdy wyjaśnia, że nie ma na celu poruszenia tematu wojny konsol, a jedynie chce skupić uwagę na ludzi, którzy nie do końca znają się na swojej pracy. Niektórzy w komentarzach się rozzłościli, bo przecież gracze PlayStation planują zmasowany hejt gry na jej premierę. Tym razem jednak sytuacja jest o tyle zabawna, że nie sposób o niej nie wspomnieć.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie