Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Star Wars: Squadrons w 4K i 60 FPS na nowej generacji! Gra pokaże moc konsol

Star Wars: Squadrons zadziała w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę na PS5 i Xbox Series X. Gra w pełni wykorzysta moc konsol nowej generacji.

Najnowszy kosmiczny symulator w świecie Star Wars wciąż się rozwija i wiemy, że gra pojawi się na nowej generacji konsol. Squadrons zostało świetnie zoptymalizowane i nic dziwnego, że skorzysta na dodatkowej mocy PlayStation 5 i Xbox Series X.

EA ogłosiło, że Star Wars: Squadrons zadziała w 4K i 60 FPS na PS5 i XSX. Na Series S rozdzielczość zostanie zbita do 1440p z uwagi na nieco mniejszą moc sprzętu.

Do gry powróci również kilka trybów wydajności:

  • Visual Quality – dynamiczne 4K, stałe 60 klatek na sekundę
  • Framerate – obniża rozdzielczość do HD, 120 klatek na sekundę
  • Variable Refresh Rate (tylko dla Xbox Series z kablem HDMI 2.1) – odblokowany licznik klatek, który dostosuje się do wartości odświeżania naszego ekranu

Dobrze, że EA nie odbierze graczom możliwości wyboru preferowanego trybu. Squadrons to gra przede wszystkim multiplayerowa, więc wysoka płynność rozgrywki stanowi szalenie ważny element zabawy.

To jedna z ciekawszych propozycji dla fanów kosmicznych bitew i powinna prezentować się jeszcze lepiej na nowej, potężnej generacji. Wsparcie dla wysokich rozdzielczości przy zachowaniu dobrej płynności rozgrywki cieszy i kto wie, może doczekamy się nawet jakiejś drobnej aktualizacji oprawy graficznej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się