Prace nad remake’iem Star Wars: Knights of the Old Republic miały zostać wstrzymane

Star Wars: Knights of the Old Republic remake ponoć został wstrzymany
Newsy PC

Złe wieści dla fanów kosmicznej marki. Star Wars: Knights of the Old Republic remake ponoć został wstrzymany przez wewnętrzne problemy w studiu.

Niedobrze się dzieje w Aspyr Media i ponownie mogą ucierpieć na tym nie tylko sami twórcy, ale też gracze. Deweloperzy kojarzeni m.in. z konwersji KotOR-a na smartfony pracują obecnie nad remake’iem jednej z najważniejszych gier science-fiction w historii. Problem w tym, że obecnie nie mamy pojęcia, co właściwie dzieje się z pozornie bezproblemowym projektem.

Co się dzieje ze Star Wars: Knights of the Old Republic remake?

Znany branżowy dziennikarz Jason Schreier wyjaśnił w swoim artykule dla Bloomberg, że w studiu nie dzieje się ostatnio najlepiej. Prace ponoć wstrzymano na czas nieokreślony, bez docelowej daty premiery. Aspyr Media niedawno zwolniło dwie kluczowe dla gry persony – reżysera artystycznego oraz reżysera designu. Ponoć na ostatnich spotkaniach z szefostwem, włodarze studia przyznali, że wstrzymują projekt, póki nie znajdą nowych wykonawców i współpracowników.

Gdy twórcy ukończyli tworzenie tzw. vertical slice (wycinka gry mającego pokazać to, w co twórcy celują), w studiu pojawiły się głosy zadowolenia. Niestety, niespodziewanie ze studia zwolniono dwóch pracowników. Jeden z nich dał lekko do zrozumienia, że nie oczekiwał takiego obrotu spraw. Mimo iż deweloperzy byli pewni siebie, szefostwo miało rzekomo przyznać, że vertical slice nie był taki, jakiego oczekiwano, a prace nie mogą obecnie postępować.

Jedna z osób zaznajomionych z dyskusją zasugerowała, że w demo zainwestowano nieproporcjonalnie dużo czasu i pieniędzy, a obecny kurs projektu nie jest zrównoważony. Kolejnym punktem spornym może być harmonogram. Na początku rozwoju, Aspyr powiedział pracownikom i partnerom, że wyda grę do końca 2022 roku, według dwóch osób zaznajomionych z produkcją. Deweloperzy powiedzieli, że bardziej realistycznym celem byłby teraz rok 2025.

– czytamy w raporcie Bloomberg

Nie wiadomo, co obecnie dzieje się z grą. Autorzy nie opublikowali oficjalnego stanowiska wobec sprawy. Pojawiają się jednak głosy, że prace może przejąć Saber Interactive, które od jakiegoś czasu pomagało przy projekcie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie