Star Wars: Knights of the Old Republic Remake tworzone przez kolejne studio. Wkrótce nowe informacje

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - grafika
Newsy PC PS5

Zapowiedź Star Wars: Knights of the Old Republic Remake rozbudziła wyobraźnię fanów oryginalnej produkcji, choć na dobrą sprawę nie zobaczyliśmy nawet materiału z rozgrywki. W drodze są jednak kolejne wieści, a przy grze pomaga dodatkowe studio.

Potwierdzono, że do grupy deweloperów dołączyła firma Saber Interactive. Nie wiemy, które zespoły Saber pomogą przy remake’u KOTOR-a, ale niektóre z nich współpracowały między innymi nad portem Wiedźmina 3 na konsolę Nintendo Switch oraz remasterami serii Crysis.

Aspyr w pełni zaangażowało się w pracę nad tą grą, aby uczynić ją najlepszą, jaką mogą stworzyć. Kiedy przejęliśmy Aspyr, od początku wiedzieliśmy, że będą potrzebowali naszej pomocy, Saber ma ogromne doświadczenie w tworzeniu tego typu produktów.

– powiedział przedstawiciel Embracer Group, Matthew Karch, w trakcie podsumowania finansowego
Transkrypcja dzięki Eurogamer

Na premierę przyjdzie nam jednak najpewniej sporo poczekać. Embracer podkreśla, że remake KOTOR to ogromne przedsięwzięcie, bowiem tytuł jest tworzony całkowicie od nowa. Jest też dobra wiadomość – kolejne informacje o produkcji mają pojawić się „w ciągu paru miesięcy”.

Jesteśmy całkowicie przekonani, że gra będzie fantastyczna, ale to ogromny, ogromny produkt, a ogromne produkty wymagają wiele wysiłku i czasu, aby doprowadzić je do dobrego stanu. Szczególnie, gdy mówimy o grze, która jest już stara – bardzo stara – musieliśmy ją w zasadzie stworzyć od nowa.

– kontynuował

Remake Knight of the Old Republic ma być czasowo ekskluzywne dla PlayStation 5 i PC. Nie znamy daty premiery i nie nastawiałbym się na debiut w przyszłym roku. Pracy jest niemało, bowiem oryginalny KOTOR to dość spora produkcja. Oby Aspyr i Saber Interactive dostarczyły na rynek solidny tytuł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie