STALKER 2 z oficjalnie przesuniętą datą premiery

STALKER 2 - mutant otwiera paszczę z ostrymi zębami (obrzydliwy widok)
Newsy PC PS5 Xbox Series

To, że STALKER 2 zadebiutuje później, było wiadome. Teraz jednak Xbox oficjalnie potwierdził tę informację. Kiedy możemy spodziewać się premiery gry?

NIedawna prezentacja Xbox and Bethesda Games Showcase obfitowała w sporo świetnych zapowiedzi i pokazów. Dostaliśmy wyczekiwaną od wielu lat prezentację Starfield, a także intrygująco Redfall. Choć zabrakło może niektórych oczekiwanych gier (Hellblade 2), prezentacja i tak była całkiem udana. Mimochodem Xbox zdradził także, że STALKER 2 został oficjalnie przesunięty.

I chyba raczej każda osoba, która czeka na nową pozycję od GSC Game World była świadoma, że tytuł na pewno nie dotrzyma pierwotnej daty premiery. Deweloperzy pochodzą z Ukrainy, która została bezprawnie zaatakowana przez Rosję. Produkcja gry stanęła w miejscu, choć twórcy jej nie porzucili. Niedawno na Discordzie studia echem odbiła się wiadomość o tym, że wznowili oni prace.

Chwilowy postój i aktualna sytuacja w Ukrainie jednoznacznie przełożyły się na zmianę daty premiery gry. Na końcu prezentacji gier Xbox, mogliśmy przez krótką chwilę podziwiać mapę premiery na ten i przyszły rok. I być może pierwotnie wiele osób tego nie zauważyło, ale znalazł się tam również Stalker 2. Oczywiście w sekcji poświęconej 2023 roku.

Oznacza to, że gra z pewnością nie zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Niestety nie wiemy, jak duże są opóźnienia i czy deweloperzy celują w pierwszą połowę 2023 roku lub w nieco dalszy okres. Do tej pory GSC Game World wielokrotnie wspominało o swojej grze w kontekście bezprawnego najazdu przez Rosję. Twórcy postanowili zmienić podtytuł gry, a także wyjaśnić, że nie będzie ona dostępna dla Rosjan. Wedle niedawnych przecieków, tytuł ma zaoferować wiele godzin rozgrywki, z czego sam prolog zajmie tyle czasu, ile trwają niektóre pozycje.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie