Squid Game - gra

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Squid Game dostało swoją pierwszą grę, ale chyba nie takiej oczekiwaliśmy

Squid Game bije rekordy popularności Netflixa i nic dziwnego, że przykuło uwagę niektórych twórców gier. Na platformach mobilnych pojawiają się już pierwsze produkcje.

Tytuł nazwany „Squid Game 3D” był dostępny w Google Play, Apple App Store i TapTap, jednak prawdopodobnie usunięto go już z drugiej wspomnianej platformy, bowiem nie da się go tam wyszukać. Nie ma co ukrywać – nie była to produkcja na licencji i tureckie studio Click Game po prostu chciało zarobić na popularności serialu Netflixa. Szkoda, że zabrało się za to w tak prosty sposób.

W grze znalazły się cztery tryby, które możemy kojarzyć z serialu. Pierwszy to bardzo rozpoznawalne Red Light, Green Light. Drugim jest wycinanie kształtu z miodowego cukierka, trzecim gra w kulki, a czwartym slap game. Twórcy zamierzają dodać mini-gierki z przeciąganiem liny oraz skakaniem po szklanych panelach. Nie ma tu więc mowy o oryginalności – deweloperzy planują po prostu podkraść wszystkie pomysły twórców serialu.

Możliwe, że za zdjęcie gry z platformy Apple odpowiada sam Netflix. Nie możemy tego jednak jednoznacznie potwierdzić. Równie dobrze sam właściciel sklepów mógł odrzucić wątpliwej jakości produkcję. Jeśli jednak plotki się potwierdzą, prędzej czy później i tak ujrzymy pełnoprawną grę inspirowaną Squid Game.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się