Jeden z gwiazdorów serialu Squid Game uznany za winnego nadużyć seksualnych

squid game molestowanie
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Yeong-su Oh, zdobywca Złotego Globu za występ w serialu Netflixa pt. “Squid Game”, został w piątek uznany przez południowokoreański sąd za winnego nadużyć seksualnych.

Według New York Times, sędzia sądu rejonowego w mieście Seongnam orzekł, że Oh w 2017 roku dopuścił się niestosownego kontaktu z jedną z aktorek, w tym przytulania jej, trzymania za rękę i całowania w policzek. 79-letni aktor musi w związku z tym odbyć karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i wziąć udział w 40 godzinach zajęć dotyczących przemocy seksualnej. Oh zaprzeczył zarzutom i, według Timesa, powiedział w piątek prokuratorom, że planuje odwołać się od wyroku. Na ten moment nie wiadomo, o jaką aktorkę chodzi.

squid game molestowanie

Gwiazdor Squid Game oskarżony o nadużycia seksualne

Choć cała sprawa miała miejsce przed siedmioma laty, to sukces serialu Squid Game miał zmotywować aktorkę do wniesienia zarzutów wobec Yeong-su Oha. W 2021 roku zażądała więc przeprosin, które uzyskała na łamach koreańskiego nadawcy JTBC. Aktor przyznał wóczas, że “po prostu trzymał ją za rękę, przechadzając się wokół jeziora”, ale do pozostałych zarzutów się nie przyznał. Przypomnijmy, że aktor wcielił się w Squid Game w gracza z numerem 001. Jeszcze w tym roku na Netfliksie pojawi się drugi sezon serialu, jednak Oh już w nim nie wystąpi. Na marginesie dodajmy, że wraz ze zdobyciem Złotego Globu, Oh stał się pierwszym Koreańczykiem z Południa, który otrzymał tę nagrodę. Był również nominowany do nagrody Emmy w 2022 roku dla aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie