Uczestnicy Squid Game pozywają Netfliksa. Brak bezpieczeństwa, kontuzje i urazy

Squid Game - uczestnicy pozywają Netflix za kontuzje i niebezpieczeństwo
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Grupa uczestników nowego show Netfliksa Squid Game: Wyzwanie postanowiła pozwać platformę. Wszystko przez brak standardów bezpieczeństwa.

Squid Game w formie serialu fabularnego okazał się nie tylko jedną z największych koreańskich premier na platformie, ale i międzynarodowym, spektakularnym sukcesem. Platforma nie zamierza jednak czekać, aż powstanie drugi sezon i w międzyczasie dłubie nad nowymi pomysłami. Jednym z nich jest szeroko krytykowane Squid Game: Wyzwanie, czyli reality show powstałe w oparciu o serial.

Squid Game: Wyzwanie zbyt serialowe?

Sam pomysł może nie brzmi źle, ale wykonanie… O rany. Ja wiem, że w serialu chodziło o druzgocące śmierci uczestników i niepewność co do losów każdego z nich. Z drugiej strony w produkcji mocniej osadzonej w rzeczywistości kwestie bezpieczeństwa powinny być dopięte na ostatni guzik. Uczestnicy po emisji programu postanowili działać, bo część z nich doznała uszczerbków na zdrowiu.

Wysłaliśmy pisma z roszczeniami w imieniu uczestników, którzy odnieśli obrażenia w tym programie. Z tego, co nam powiedziano, przekroczyli oni granice bezpieczeństwa w imię rozrywki. Firmy produkcyjne muszą upewnić się, że standardy bezpieczeństwa i higieny pracy w ich programach nie narażają ludzi na niebezpieczeństwo.

– powiedział w oświadczeniu przesłanym The Hollywood Reporter prezes kancelarii prawnej Express Solicitors

Aktualnie brytyjska kancelaria reprezentuje dwójkę domagających się odszkodowania uczestników, ale może pojawić się ich więcej. Ponoć zostały już podjęte pierwsze działania, a aktualnie trwa zbieranie dowodów. Netflix, wedle prawników, miał narażać uczestników show na hipotermię, wycieńczenie, urazy ciała oraz układu nerwowego. Z kolei John Hay, producent wykonawczy programu, ciągle podtrzymuje, że bezpieczeństwo było kluczowe na planie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie