Sprzedaż Resident Evil 7 osiągnęła zakładane minimum

Sprzedaż Resident Evil 7 osiągnęła zakładane minimum
Newsy PC PS4 XOne

Czy to dobry znak?

Capcom podało, że w sumie udało się sprzedać ponad 4 mln sztuk gry Resident Evil 7. Skoro zostało spełnione zakładane minimum, liczymy, że pojawi się kontynuacji gry właśnie w takiej formie, która zresztą została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów z całego świata.

Nie jest to co prawda najlepiej sprzedająca się odsłona serii, ale mimo wszystko znajduje się w czołówce. Więcej sprzedało się Resident Evil 5 – 9,5 mln sztuk, Resident Evil 6 – 8 mln sztuk oraz Resident Evil 2 – 4,96 mln sztuk.

Eksploracja rezydencji zastąpiła intensywną walkę. To znacząco odbiega od ostatnich części serii. Rozczarować mogą również starcia z bossami, które zamieniły się w szarpaninę i walkę z czasem. Ale nadal porządnie straszą i rzucają wspaniałe światło na przyszłość marki. Krwawość, intensywność i niepewność od początku do końca – tego właśnie cykl potrzebował. Przy wielu zmianach czujemy, że to nadal stary poczciwy Resident Evil. I całe szczęście, że twórcy nie zapomnieli o swoich korzeniach. Bo rodzina jest najważniejsza, nieprawdażpisaliśmy w recenzji gry w lutym tego roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie