Natywne Resident Evil 2, 3 i 7 na PS5 w pudełku nadciąga? Sklep się “wygadał”

Resident Evil z wielką niespodzianką dla graczy PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

W sieci pojawiły się sensowne doniesienia o możliwej premierze natywnych wersji Resident Evil 2, 3 i 7 na konsolę PS5 i to w wydaniu pudełkowym!

Niby się mówi, że pudełka umierają, ale wielu wydawców nadal zamierza wspierać tę gałąź wydawniczą. Capcom rzekomo chce wydać poprzednie gry z cyklu Resident Evil w nowej wersji na konsolę PlayStation 5.

Resident Evil wraca na PS5

Dwa remake’i i pełnoprawna “siódemka” mają swoje natywne wersje na PS5 i Xbox Series X/S, ale do tej pory nie zostały wydane w wersji pudełkowej. Gracze mogli jedynie korzystać ze zaktualizowanych wydań na PS4 czy Xbox One, lecz wkrótce może się to zmienić. Ze wszystkim “wysypać się” miał rumuński sklep z grami wideo. O odkryciu donosi użytkownik Twittera o pseudonimie Rino.

W ofercie jocurinoi.ro. pojawiły się bowiem trzy wspomniane gry z cyklu i to w natywnej pudełkowej wersji na PS5. Nie wiemy, czy doczekać mielibyśmy się również podobnego wydania na konsole Xbox. Patrząc jedna na ostatnią politykę Microsoftu, nie jest to takie pewne…

Oczywiście nadal są to jedynie plotki, bo nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Mimo wszystko sklep z grami wydaje się dobrym źródłem spekulacji. Być może ktoś przedwcześnie opublikował możliwość składania zamówień na te gry. Sam nie zdziwiłbym się, gdybyśmy oficjalne potwierdzenie tych rewelacji dostali na nadciągającym PlayStation Showcase 2024.

Na ten moment więcej szczegółów nie mamy. Możemy jedynie liczyć na to, że ewentualne wydanie tych gier będzie związane z możliwością kupna “kompletnych edycji”, zawierających wszystkie wydane do tej pory DLC i dodatki.

Źródło: PSU

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie