Czegoś takiego w grach jeszcze nie było. Remake Splinter Cell z możliwą rewolucją

Splinter Cell Remake z gigantyczną rewolucją | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiarygodny insider donosi o sporym potencjalnym przełomie w grach skradankowych. Splinter Cell Remake może zaoferować ciekawy system.

Remake jednej z najważniejszych i najlepszych skradanek w dziejach faktycznie powstaje i rzekomo ma się nawet dobrze. Już wcześniej pisaliśmy o możliwym pokazie gry w czerwcu, ale teraz dostaliśmy kolejne kąski informacji.

Splinter Cell Remake z rewolucją

Oczywiście sam z góry przestrzegam, że są to jedynie plotki. Choć pochodzą od dość zaufanego źródła – internauty o ksywce Visceral – nie wiadomo, w jakim stopniu mogą być prawdziwe i czy człowiek ten faktycznie ma rozeznanie w planach Ubisoftu związanych z odświeżeniem kultowej produkcji. Po cichu liczę jednak na to, że twórcy faktycznie planują coś takiego zrobić, bo brzmi to po prostu bezbłędnie.

Visceral donosi na Twitterze, że remake skradanki może zaoferować mechanikę dotychczas niewidzianą w grach wideo. Przyznam, że sam pomysł jest całkiem sensowny i logiczny. Brzmi wręcz jak coś, na co mógłby wpaść Hideo Kojima przy okazji projektowania serii Metal Gear Solid. Chodzi bowiem o wykorzystanie technologii RTX w praktyce – w trakcie samej rozgrywki.

Gra ma rzekomo oferować kilka takich “fajnych możliwości”. Jedną z nich jest spostrzegawczość przeciwników, którzy mogliby wykryć gracza nawet na podstawie rzucanego przez niego cienia czy odbić dzięki ray-tracingowi. Rzekomo miałoby się również pojawić ulepszone audio, na której przeciwnicy także mieliby lepiej reagować.

Brzmi to świetnie, ale jest pewien problem – kto z tego skorzysta? Gracze na PC w większości nie mają sprzętu pozwalającego na komfortowe odpalanie nowych gier z opcjami RTX, a fani konsol zazwyczaj wolą wybierać opcję 60 klatek bez RTX niż 30 fpsów z włączoną technologią. Twórcy mogliby tylko wykorzystać ten pomysł dla dość wąskiej grupy graczy, jedynie jako ciekawostkę. Chyba że sami również celują w 30 klatek na konsolach i domyślne włączenie technologii RTX. Wtedy jednak… nie miałoby to absolutnie sensu.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie