South Park - postacie z miasteczka

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy South Park potwierdzają nową grę. Nie stworzy jej Ubisoft

Twórcy South Park potwierdzają, że powstanie kolejna gra osadzona w świecie serialu. Za jej produkcję nie będzie odpowiadał Ubisoft.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pierwszych informacjach na temat nowej gry South Park. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, najpewniej będzie to produkcja z grafiką 3D. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak kto zajmie się stworzeniem gry, a twórcy serialu nie skomentowali tej sprawy.

Jeden z autorów szalenie popularnego widowiska, Matt Stone, dopiero teraz potwierdził w rozmowie z serwisem Bloomberg, że gra faktycznie powstaje. Co więcej, za jej produkcję nie będzie odpowiadać Ubisoft. Ubi wyprodukowało The Fractured But Whole, a świetnie przyjętym The Stick of Truth zajęło się (choć wydawcą ponownie było Ubi) Obsidian Entertainment.

Potwierdzono, że Matt Stone i Trey Parker założyli własne studio, które stworzy nową adaptację serialu. Miejmy jednak na uwadze, że wciąż nie wiadomo, jaka firma zajmie się wydaniem gry. Póki co konkretów brak.

Nie wiemy również, czym dokładnie będzie nowa gra South Park. Stone i Parker wspominali kiedyś, że chcą zrobić RPG z otwartym światem przypominające nieco Skyrima. Biorąc pod uwagę wykorzystanie grafiki 3D, nie brzmi to nieprawdopodobnie. Niemniej nie jest to jeszcze nic oficjalnego.

Tyle informacji musi nam na razie wystarczyć. Nie wiemy w jakim stadium produkcji znajduje się gra, ale zapewne wkrótce wszystko stanie się jasne. Pozostaje czekać na więcej konkretnych wieści.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się