Twórcy Warframe zapowiadają darmowe Soulframe i nie ukrywają zachwytu nad Elden Ring

Soulframe to nowe darmowe MMORPG od twórców Warframe
Newsy PC

Digital Extremes zapowiedziało następcę Warframe. Pozycja nazwana Soulframe ma być dostępnym za darmo MMORPG inspirującym się wielkimi hitami.

W trakcie TennoCon 2022 padła wielka zapowiedź. Twórcy Warframe, studio Digital Extemes, zapowiedzieli swoją nową pozycję. Sam tylko tytuł „Soulframe” mocno czerpie z poprzedniego hitu deweloperów, ale nie dajcie się zmylić – będzie to zupełnie odmienna gra. Choć tak samo możemy liczyć na dostępne za darmo MMORPG.

Tym razem główną inspiracją są klasyczne bajki pokroju „Księżniczki Mononoke” czy „Niekończącej się opowieści”. Centralną rolę w fabule odegra temat natury i jej wpływu na życie w tej fantastycznej krainie. Choć wbrew „soul” w nazwie, nie będzie to soulslike, twórcy nie ukrywają wyraźnych inspiracji tego typu grami. Redaktorzy The Washington Post zapytali wprost o ewentualne konotacje z Elden Ring.

Myślę, że na pewno nie jest to inspiracja dla początkowych pomysłów lub tego, co chcieliśmy zrobić. Ironicznie, inne tytuły, które być może pożyczały od Warframe, mogły mieć na grę odwrotny wpływ. Ale Elden Ring absolutnie był tematem pewnych rozmów – może pod względem pracy kamery, może z wyważeniem walki. I wiesz, chrzanić ich, bo Elden Ring jest absolutnie fantastyczny.

– powiedział w rozmowie z serwisem The Washington Post Steve Sinclair z Digital Extremes

Deweloperzy zaznaczyli, że Warframe było grą stawiającą na szybkie i dynamiczne strzelanie. Soulframe ma z kolei reprezentować nieco inny zamysł – rozgrywka będzie znacznie wolniejsza i większość czasu będziemy walczyć bronią białą. Nie znamy jeszcze potencjalnej daty premiery.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie