Crunchyroll logo - firmy zakupionej przez Sony

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Sony zakupiło Crunchyroll. Co to może oznaczać dla fanów anime?

Crunchyroll poinformowało w swoich social mediach o dołączeniu do Sony Funimation Global Group. Usługa streamingowa z jedną z najbogatszych baz anime i mang połączyła siły ze swoją wcześniejszą konkurencją.

O przejęciu Crunchyroll przez tego japońskiego giganta mówiło się już od dłuższego czasu. Dziś świat obiegła wieść na temat sfinalizowania zakupu i dojścia do fuzji z samym Funimation. Ten drugi abonament nie jest dostępny do dziś w Polsce, w przeciwieństwie do tego z fotografii powyżej, choć i tak nawet nie można mówić w tym przypadku o polskiej stronie. Sama transakcja miała opiewać na kwotę blisko 1,2 miliarda dolarów – o czym informuje zagraniczny IGN. Czy połączenie się ów serwisów internetowych może zwiastować jeszcze łatwiejszy dostęp do tych subskrypcji w naszym kraju? Cicho liczę, że tak będzie.

Na ten moment na stronie Crunchyroll można płacić w złotówkach, aczkolwiek napisów w rodzimym języku tam nie uświadczymy. Mimo to, warto mieć na uwadze, że jest to jedna z największych baz danych wypełnionych najróżniejszymi mangami i anime ostatnich lat. Korzystanie z tego abonamentu to świetny sposób, by w legalnie obejrzeć (lub przeczytać) treści tak bardzo kojarzone z krajem kwitnącej wiśni.

Korzystacie może z Crunchyroll? Jakie są Wasze doświadczenia z tą platformą? Co takiego Sony mogłoby zmienić w tej platformie, aby sprawić ją jeszcze lepszą? Jeśli macie jakieś pomysły, zachęcam do pochwalenia się w komentarzach.

Sam zacząłem się zastanawiać, czy np. w niedalekiej przyszłości po wyjściu PS Plus Video Pass z fazy testowej w Polsce właśnie anime zagościłyby jako dodatek do Plusa. Myślę, że byłby to miły dodatek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się